Kiedy on na to znajduje czas? Robert Biedroń właśnie napisał książkę dla dzieci

W najbliższych dniach ukaże się książka Roberta Biedronia pt.: "Włącz DEMOkrację".
W najbliższych dniach ukaże się książka Roberta Biedronia pt.: "Włącz DEMOkrację". Fot. Screen z Facebooka / Robert Biedroń
Choć Robert Biedroń nie może narzekać na brak zajęć - tym bardziej, że będzie po raz kolejny ubiegał się o fotel prezydenta Słupska - to jakoś znalazł czas, aby napisać książkę dla dzieci. "Włącz DEMOkrację" będzie miała swoją premierę w najbliższych dniach. Biedroń opowiada w niej, czym jest demokracja i jak powinna działać.

Książkę "Włącz DEMOkrację" Roberta Biedronia wyda Znak Emotikon, który specjalizuje się w literaturze dla dzieci. Jak tłumaczą na swojej stronie, ich "oferta obejmuje książki obrazkowe dla najmłodszych (2−6 lat), książki edukacyjne, a także serie i powieści przygodowe dla chłopców i dziewczynek (6−12 lat). (...) Znak Emotikon to wysokiej klasy literatura, książki, które są najlepszą rozrywką, przyczyniają się do rozwoju estetyczno-literackiego małych czytelników oraz przekazują im idee otwartości i tolerancji".

W opisie książki możemy przeczytać, że "Włącz DEMOkrację" to "wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce. Samodzielnie lub całą rodziną zbierz elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaj ustroje polityczne i zdobywaj punkty postawy obywatelskiej. Stawiaj czoła przeciwnościom, nie dopuść do anarchii oraz odblokuj postać świadomego obywatela. Bo państwo to również Ty i Twoja wiedza o nim oraz Twoje codzienne działania".

Spotkania z politykiem
Robert Biedroń oznajmił tydzień temu na swoim Facebooku, że w ramach promocji książki, pojawi się w księgarni Moda na Czytanie w Warszawie 18 kwietnia o godz. 18:00. Dzień później zawita do Krakowa, gdzie będzie można z nim porozmawiać w Księgarni Pod Globusem. Spotkanie zaplanowane jest na godz. 18:00.
"Włącz DEMOkrację" nie jest pierwszą książką na koncie Biedronia. Jest również autorem "Tęczowego elementu: czyli (prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o gejach i lesbijkach", która ukazała się w 2007 roku. Dwa lata temu ukazał się z nim wywiad rzeka "Pod prąd" z 2016 roku. Jego teksty można znaleźć także m.in. w książce "Homofobia po polsku", która ukazała się w 2004 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...