PiS idzie jak burza. Wiadomo, kiedy zaczną wypłacać 300 zł na wyprawkę szkolną. Szef Kancelarii Premiera podał termin

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 300 zł otrzyma każde dziecko w wieku szkolnym do 18 roku życia.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 300 zł otrzyma każde dziecko w wieku szkolnym do 18 roku życia. Fot. Tomasz Pietrzyk/Agencja Gazeta
To była jedna z tych nowych obietnic PiS, która wywołała największe zaskoczenie. Podczas sobotniej konwencji PiS padło ich wiele, ale żadnych konkretów nie słyszeliśmy, nie mówiąc o terminach, kiedy miałyby wejść w życie. Ale okazuje się, że PiS nie marnuje czasu i przynajmniej w kwestii 300+ coś już wiadomo. Termin zdradził szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Zgodnie z sobotnią zapowiedzią premiera Morawieckiego 300 zł ma być przeznaczone na każde dziecko chodzące do szkoły do ukończenia 18 roku życia. Pieniądze te mają być wypłacone przed każdym nowym rokiem szkolnym. Od kiedy? Pewnie nie spodziewaliście się, że tak szybko, bo tempo wydaje się zawrotne.

A może? Wybory samorządowe już jesienią, niejedna rodzinie może okazać wdzięczność za dodatkowy przypływ gotówki. – To jest wyprawka po głosy wyborców – komentował w TVP Info marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
Termin wejścia w życie "wyprawki" podał w niedzielę szef Kancelarii Premiera. – Propozycja dotycząca wyprawek w wysokości 300 złotych przyznawanych przed każdym rokiem szkolnym uczniom, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia, zostanie wprowadzona od września tego roku – zapowiedział w programie "Kawa na Ławę" w TVN24 Michał Dworczyk.
A zatem rodzice - zgodnie z tą zapowiedzią możecie się spodziewać, że już przed 1 września tego roku otrzymacie dodatkowe 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym. Nie będzie to dodatek do podręczników, bo te – jak zapewnia MEN – wciąż mają być bezpłatne.
Jesteśmy odpowiedzialną formacją polityczną, możemy się rozliczyć z praktycznie każdej obietnicy – mówił Michał Dworczyk. Powiedział, że czas na rozliczenie PiS z obietnic ogłoszonych w sobotę przyjdzie za półtora roku.

żrdódło: tvn24bis.pl
Trwa ładowanie komentarzy...