Będzie nowa twarz w rządzie. Kancelaria Prezydenta zapowiada wręczenie nominacji nowemu ministrowi

Prezydent Andrzej Duda ma we wtorek dokonać zmiany w składzie rządu. Powoła nowego ministra cyfryzacji.
Prezydent Andrzej Duda ma we wtorek dokonać zmiany w składzie rządu. Powoła nowego ministra cyfryzacji. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
We wtorek rano Andrzej Duda dokona zmiany w składzie Rady Ministrów. Komunikat w tej sprawie ukazał się na stronach Kancelarii Prezydenta. W końcu 16 kwietnia powołany zostanie nowy minister cyfryzacji. Stanowisko to było nieobsadzone od stycznia, gdy odwołano Annę Streżyńską.

"Nie byłam związana z żadną partią i mówiłam, co myślę. W pewnym momencie ten polityczny ostrzał nasilił się do tego stopnia, że nie miałam szans czegoś przeforsować" – tak o kulisach swojego pożegnania z rządem mówiła w rozmowie z portalem INNPoland Anna Streżyńska. Odwołano ją w styczniu, w ramach rekonstrukcji. W jej miejsce nie powołano nikogo.

Wtedy spekulowano, że nowym ministrem cyfryzacji zostanie były zastępca Mateusza Morawieckiego w resorcie finansów, Piotr Nowak. Przewidywania te się wówczas nie sprawdziły, pełniącym obowiązki ministra został Marek Zagórski. Kto faktycznie we wtorek otrzyma nominację, tego na razie nie wiadomo. Komunikat na stronie prezydent.pl o tym nie mówi. Niewykluczone, że Zagórski zostanie pełnoprawnym ministrem, a nie tylko p.o.
Stanowisko ministra cyfryzacji tak długo było nieobsadzone, że mówiło się wręcz o jego likwidacji i powołaniu Agencji ds. Informatyzacji. O tym, że jednak wkrótce poznamy nowego ministra cyfryzacji w RMF FM poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, nazwiska żadnego jednak nie ujawnił.

Anna Streżyńska po odwołaniu ze stanowiska nie kryła, że w rządzie miała konflikt z Mariuszem Błaszczakiem oraz Antonim Macierewiczem, którzy chcieli odebrać część kompetencji jej resortowi.

źródło: prezydent.pl

AKTUALIZACJA:

Medialne spekulacje potwierdziły się – nominację otrzymał Marek Zagórski, to on pokieruje resortem cyfryzacji. Dotąd był p.o. ministra. Marek Zagórski jest zastępcą Jarosława Gowina w partii Porozumienie.
Trwa ładowanie komentarzy...