Borys Budka ostro o ataku Dominika Tarczyńskiego na dziennikarza. "Dziadek z pewnością by takiego bohatera wyklął"

Borys Budka odpowiedział na Twitterze Dominikowi Tarczyńskiemu.
Borys Budka odpowiedział na Twitterze Dominikowi Tarczyńskiemu. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Wiceszef Platformy Obywatelskiej Borys Budka ostro odpowiedział posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu po tym, jak polityk partii rządzącej w niewybredny sposób zaatakował na Twitterze dziennikarza Bartosza Wielińskiego. Budka nazwał parlamentarzystę PiS "tchórzem, którego chronią partyjni koledzy".

Borys Budka napisał, że ten "odważny poseł jest zwykłym tchórzem, którego partyjni koledzy kryją za immunitetem". "Jedno jest pewne – dziadek z pewnością by takiego bohatera wyklął". Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się w ten sposób do sytuacji, w której Dominik Tarczyński oskarżył jednego z posłów opozycji o rzekome lobbowanie na rzecz Airbusa. Odpowiedzialności za zniesławienie uniknął, gdyż sejmowa większość należąca do PiS nie wyraziła zgody na uchylenie mu immunitetu.
Przypomnijmy, że w środę Dominik Tarczyński zaatakował na Twitterze dziennikarza "Gazety Wyborczej" Bartosza Wielińskiego. Pisał między innymi do niego, że jest "szechterowym sługusem" i pytał, kiedy "Michnik przeprosi za mordercę brata". Dodał, by dziennikarz nie pouczał wnuka Wyklętego. Wieliński odpowiedział Tarczyńskiemu, że kolejny raz kompromituje polski Sejm. Pytał czy poseł PiS mu grozi i zasugerował, że mógłby po prostu wylogować się z Twittera.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...