"PiS po raz kolejny deklasuje inne partie!". Na prawicy cieszą się z najnowszego sondażu "Wiadomości" TVP

Najnowszy sondaż "Wiadomości TVP" daje ogromną przewagę PiS.
Najnowszy sondaż "Wiadomości TVP" daje ogromną przewagę PiS. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Dopiero co pisaliśmy, że najnowszy sondaż IBRIS-u może tchnąć w opozycję ducha nadziei, bo przewaga PiS na zjednoczonymi siłami opozycji jest naprawdę niewielka. Ale najnowszy sondaż "Wiadomości" TVP pokazuje zupełnie co innego, a prawicowe portale aż pieją z zachwytu. "Złe wieści dla „totalnych” w dniu „Marszu Wolności”. PiS po raz kolejny deklasuje inne partie!" – cieszy się niezalezna.pl

Dwa dni temu, 11 maja, sondaż IBRIS pokazał, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS wygrałoby je z poparciem rzędu 36,9 procent. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska. Sojusz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej mógłby liczyć na 33,4 proc. To naprawdę niewielka różnica.

Ale w sondażu zleconym przez "Wiadomości" TVP to już prawdziwa przepaść. Jak wielka? Okazuje się, że według badania Instytutu Badań Pollster Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 43 proc. i jest to wzrost o 1 punkt procentowy. A poparcie dla sił zjednoczonej opozycji nawet nie przekracza 30 procent.

Platforma Obywatelska zyskałaby 20 procent głosów (spadek o 3 pkt) . Kukiz'15 – 8 proc., Nowoczesna – 6 proc. A SLD zyskuje poparcie rzędu 9 proc.
Dla porównania sondaż IBRIS:
Jak podaje niezalezna.pl, sondaż przeprowadzono w dniach 10-11 maja na próbie 1096 Polaków.


źródło: niezalezna.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...