Tabloid nazwał ich najszczęśliwszą parą w Sejmie. Kuchciński podjął interwencję, powód szczęścia zniknie

Beata Mazurek i Ryszard Terlecki – "Fakt" nazwał ich najszczęśliwszą parą w Sejmie ze względu na zarobki wicemarszałków.
Beata Mazurek i Ryszard Terlecki – "Fakt" nazwał ich najszczęśliwszą parą w Sejmie ze względu na zarobki wicemarszałków. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Uchwalona w Sejmie obniżka pensji w Sejmie nie dotyczy wszystkich posłów. W trakcie ostrej dyskusji wytknął to z trybuny poseł PO Sławomir Nitras. Wskazał, że istnieje w izbie niższej wąska grupa wybrańców, których cięcia płac nie dotkną – to członkowie prezydium Sejmu. W związku z tym marszałek Marek Kuchciński ogłosił, że w tej sprawie wystąpił właśnie do prezydenta Andrzeja Dudy.

"Ale z pana lider!"
"Mazurek i Terlecki to szczęśliwcy, bo na razie obniżki ich nie dotkną" – napisał "Fakt", nazywając słynny konferencyjny duet dwojga wicemarszałków "najszczęśliwszą parą w Sejmie". Na to, iż obniżki nie dotyczą wszystkich posłów, uwagę zwrócił z sejmowej trybuny poseł Sławomir Nitras. – Ale z pana lider! Ludziom obcina, sobie zostawił. Sobie i pani Mazurek! – mówił do Terleckiego.
Obniżki pensji nie dla wszystkich.

To HIT tego tygodnia Sławomir Nitras i cała prawda o obniżkach pensji poselskich. Obejrzyjcie koniecznie z dźwiękiem. Udostepniajcie!

Opublikowany przez Platforma News 11 maja 2018
Faktem jednak jest, że Beata Mazurek i Ryszard Terlecki nie są jedynymi posłami, których uchwalona obniżka nie będzie dotyczyć. Uprzywilejowane jest całe prezydium, czyli marszałek i pięcioro wicemarszałków. Ich pensje ustala prezydent RP.

Nagrody wziął rząd, pensje ucięto posłom
W związku z tym marszałek Marek Kuchciński ogłosił w sobotę, iż wystąpił do głowy państwa także o obniżenie pensji Prezydium Sejmu.
Obniżki pensji posłów to skutek zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS, w reakcji na spadające poparcie dla partii po aferze z nagrodami w rządzie, ogłosił obniżenie wynagrodzeń, ale komu innemu: m.in. parlamentarzystom, samorządowcom.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...