"Zwlekał z leczeniem". Ujawniono, na jak długo prezes PiS zniknie ze sceny politycznej

Jarosław Kaczyński nie leczył kolana przez długi czas.
Jarosław Kaczyński nie leczył kolana przez długi czas. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wicemarszałek Senatu Adam Bielan przyznał, że obecna niedyspozycja Jarosława Kaczyńskiego jest wynikiem zdrowotnych zaniedbań. Polityk potwierdził, że prezes PiS zostanie teraz na dwa tygodnie wyłączony z pracy.

– Pogłoski o rzekomych poważnych problemach zdrowotnych prezesa krążą od kilka lat. W tej kadencji może nieco bardziej się nasiliły. Odbieram to jako element, przykrej niestety, gry politycznej – powiedział w rozmowie z dziennikarką tygodnika "Wprost" Adam Bielan. Wicemarszałek Senatu poinformował, że jedyną dolegliwością prezesa PiS jest nieustanny ból kolana.

– Prezes długo zwlekał z podjęciem leczenia, aż w ostatnim czasie uraz spowodował tak silny ból, że uniemożliwił mu poruszanie się o własnych siłach. Jak każdy w podobnej sytuacji, posłużył się kulami ortopedycznymi, co tabloidy skrzętnie udokumentowały zdjęciami – skomentował Bielan. Wicemarszałek potwierdził też, że po operacji jaką prezes PiS ma przejść niebawem, będzie on wyłączony z pracy na dwa tygodnie. – Ale powtarzam: Jarosław Kaczyński ma dość typowy uraz kolana. Szczęśliwie nie jest ani piłkarzem, ani tancerzem, więc nie eliminuje go on z wykonywania zawodu – dodaje Bielan.
Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński trafił do szpitala wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie kilkanaście dni temu. Od początku mówiło się o problemach ortopedycznych. Prezes PiS musiał także przejść na dietę.

źródło: wprost.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...