Lider Obywateli Solidarnie w Akcji brutalnie pobity nocą w okolicach Sejmu. Gdzie była policja?!

Maciej Bajkowski, lider Obywateli Solidarnie w Akcji, padł ofiarą brutalnego pobicia pod Sejmem. Niestety, policja przybyła dopiero po 20 minutach.
Maciej Bajkowski, lider Obywateli Solidarnie w Akcji, padł ofiarą brutalnego pobicia pod Sejmem. Niestety, policja przybyła dopiero po 20 minutach. Facebook/Maciej Bajkowski
"Przed chwilą zostałem ofiarą bandyckiego napadu. Straciłem dwa przednie zęby i saszetkę z pieniędzmi" – napisał nocą Maciej Bajkowski, jeden z liderów pikiety konstytucyjnej. Aktywista w nocy z niedzieli na poniedziałek brał udział w pikiecie przed Sejmem w obronie konstytucji.

Jak wynika z relacji prezentowanych w internecie, brutalny napad miał miejsce po godzinie pierwszej w nocy, gdy Maciek Bajkowski spał pod namiotem stowarzyszenia Obywatele Solidarnie w Akcji w miasteczku wolności przed Sejmem. To wtedy napadło go co najmniej dwóch bandytów. Gdy poczuł ciosy w twarz i że ktoś zrywa mu saszetkę z pieniędzmi, zaczął się budzić. Zalany krwią rzucił się w pościg za bandytami – relacjonuje Piotr Klys na Facebooku.

Przed chwilą zostałem ofiarą bandyckiego napadu. Straciłem dwa przednie zęby i saszetkę z pieniędzmi

Opublikowany przez Maciej Bajkowski 13 maja 2018
Wezwał policję, która zjawiła się po 20 minutach. Dopiero po 20 minutach, choć dyżuruje całą dobę w pobliżu namiotów. Ma wszcząć śledztwo w sprawie napadu, pobicia i kradzieży około 6 tysięcy złotych. Były to praktycznie wszystkie pieniądze stowarzyszenia przeznaczone na utrzymanie protestu przed Sejmem. Internauci zastanawiają się, jak to możliwe, że do ataku doszło 100 metrów od ochranianego Sejmu, gdzie napastnicy musieli liczyć się z hałasem i świadkami. Ich zdumienie budzi fakt, że policja nie interweniowała i że sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.
Obywatele Solidarnie w Akcji prowadzą pikietę konstytucyjną. U zbiegu ulic Wiejskiej i Matejki ustawili miasteczko wolności. W ten sposób protestują przeciwko działaniom rządu, Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy, które naginają konstytucję.

Brutalny napad na pikietę w obronie konstytucji pod Sejmem Po godzinie 1.00 w nocy, kiedy Maciek (Maciej Bajkowski)...

Opublikowany przez Piotr Klys 14 maja 2018
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...