Kaczyński wiedział, co robi. Ten sondaż dobitnie pokazuje, że znowu wkupił się w łaski wyborców

Jarosław Kaczyński wiedział, że obcięcie pensji zostanie dobrze odebrane przez wyborców.
Jarosław Kaczyński wiedział, że obcięcie pensji zostanie dobrze odebrane przez wyborców. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Decyzja Jarosława Kaczyńskiego o obcięciu pensji parlamentarzystów pewnie nawet nie spodobała się jego posłom, ale Polakom już jak najbardziej. Według nowego sondażu IPSOS dla portalu OKO.press takie działanie popiera 67 proc. badanych.

"Czy pensje posłów i senatorów powinny zostać zmniejszone?" – takie pytanie zadano respondentom. Aż 67 proc. z nich zgodziło się z tym twierdzeniem. Przeciwnego zdania było tylko 27 proc. ankietowanych, 6 proc. nie miało swojego zdania.

Za obniżeniem pensji opowiadają się głównie – nie ma tu niespodzianki – wyborcy PiS oraz Kukiz’15. Wśród zwolenników partii rządzącej to 765 proc. ankietowanych, a w ugrupowaniu Pawła Kukiza aż 88 proc.

I w sumie... chyba nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Przypomnijmy, że kilka dni temu w Radomiu Ryszard Terlecki pozwolił sobie na chwilę szczerości. Wicemarszałek Sejmu na spotkaniu z wyborcami nieoczekiwanie stwierdził, że obcięcie pensji było działaniem "trochę pod publiczkę".

źródło: oko.press
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...