Córka Janusza Korwin-Mikkego z wyrokiem. Słynną Korynnę skazano za jazdę bez uprawnień i posiadanie heroiny

Córka Janusza Korwin-Mikkego została skazana za jazdę bez uprawnień i za posiadanie heroiny.
Córka Janusza Korwin-Mikkego została skazana za jazdę bez uprawnień i za posiadanie heroiny. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Korynn K.-M., córka lidera partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego, została skazana na 1,5 roku ograniczenia wolności oraz 30 godzin prac społecznych miesięcznie. To prawomocny wyrok za prowadzenie samochodu bez uprawnień i posiadanie heroiny. Kobieta ma zapłacić także koszty sądowe rozprawy.

Akt oskarżenia to efekt wydarzeń z kwietnia 2017 roku, gdy na warszawskiej Pradze policjanci zatrzymali do kontroli samochód prowadzony przez Korynnę K.-M.. Okazało się, że miała w torebce woreczek z białym proszkiem. Nie miała za to uprawnień do kierowania pojazdu. Znalezisko zostało zbadane. Ustalono, że to heroina.

Jak podaje "Wirtualna Polska" sprawa trafiła do Prokuratury, a później na wokandę Sądu Okręgowego Warszawa – Praga. Okazało się, że Korynna K.-M. posiadała przy sobie "zawiniątko z folii aluminiowej, w której znajdowało się 0,22 grama heroiny". A uprawnienia do kierowania pojazdem cofnięto jej dawno temu, bo 24 listopada 2015 r.

Wyrok w sprawie zapadł już na początku lutego, ale obrońca oskarżonej wniósł sprzeciw do wyroku. Wyznaczono więc drugi termin procesu na 10 maja. Wtedy sprzeciw cofnięto, a wyrok się uprawomocnił.

Tym samym "sąd wymierzył Korynnie K.-M. łączną karę roku i sześciu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w miesiącu. Od oskarżonej zasądzono na rzecz Skarbu Państwa kwotę 3.308,10 zł tytułem zwrotu kosztów sądowych" – powiedziała Wirtualnej Polsce Joanna Adamowicz z biura prasowego Sądu Okręgowego Warszawa–Praga.


Źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...