Wierchuszka PiS spotkała się bez Jarosława Kaczyńskiego. Ustalili nazwiska kolejnych kandydatów w wyborach samorządowych

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zakończyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Odbyło się ono bez Jarosława Kaczyńskiego, przeżywającego kłopoty zdrowotne. Lider PiS przebywa w szpitalu przy ul. Szaserów w Warszawie. Politycy PiS mieli między innymi zarekomendować kolejnych kandydatów na prezydentów miast w wyborach samorządowych.

Najważniejszą osobą podczas posiedzenia Komitetu Politycznego był Joachim Brudziński. Obecni byli także między innymi marszałkowie Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także wiceprezesi partii Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński i Adam Lipiński. Nie zabrakło szefa gabinetu politycznego premiera Marka Suskiego.

Beata Mazurek poinformowała, że posiedzenie miała charakter techniczny. (…) Będziemy też dawać rekomendacje kolejnym kandydatom na prezydentów miast – mówiła przed spotkaniem rzeczniczka partii. I tych kandydatów właśnie poznaliśmy, o czym oficjalnie poinformowało Prawo i Sprawiedliwość. Są to między innymi: w Świdnicy - Wojciech Murdzek, w Wałbrzychu - Ireneusz Zyska, w Sopocie - Piotr Meler, w Elblągu - Jerzy Wilk, w Bielsku-Białej - Przemysław Drabek, w Częstochowie - Artur Warzocha. Pełna lista kandydatów znajduje się na tej stronie.

Pierwszych kandydatów na prezydentów miast Jarosław Kaczyński zaprezentował w kwietniu. Będzie to Patryk Jaki – w Warszawie, Małgorzata Wassermann – w Krakowie, a Kacper Płażyński – w Gdańsku.

Dla kogo Brudziński ma złą wiadomość?
Nie milkną spekulacje na temat tego, kiedy Jarosław Kaczyński wróci do czynnej polityki. Joachim Brudziński zapewnił w TVN24, że prezes na emeryturę się nie wybiera. Kolano zostanie wyleczone, mam nadzieję w niedługim okresie i wróci do intensywnej pracy – powiedział.


Dostało się także przeciwnikom PiS. Rozpocznę od złej informacji, szczególnie dla tych, którzy albo życzą panu premierowi Kaczyńskiemu szybkiej politycznej emerytury, albo (...) rozpuszczają różnego rodzaju informacje poprzez szeptankę, poprzez wrzucanie do portali internetowych wyjątkowo paskudnych, nieprawdziwych, kłamliwych, załganych informacji na temat stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego – mówił szef MSWiA w programie Bogdana Rymanowskiego.

źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...