"Na polityczną emeryturę się nie wybiera". Brudziński ujawnia, co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim

Joachim Brudziński mówił w "Jeden na jeden" o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego.
Joachim Brudziński mówił w "Jeden na jeden" o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Wszyscy, którzy oczekiwali przejścia Jarosława Kaczyńskiego na polityczną emeryturę, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W środę gościem programu "Jeden na jeden" był Joachim Brudziński, który mówił Bogdanowi Rymanowskiemu o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. – Kolano zostanie wyleczone, mam nadzieję w niedługim okresie i wróci do intensywnej pracy – mówił o prezesie PiS. Przy okazji bardzo emocjonalnie wypowiedział się o przeciwnikach swojego szefa.

– Mogę powiedzieć tylko tyle: Jarosław Kaczyński rzeczywiście ma problem z kolanem – potwierdził szef MSWiA. – To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera i ci wszyscy, łącznie z tymi wszystkimi delfinami czy tymi, którym być może roi się w głowie coś na kształt zamiany premiera Kaczyńskiego albo zastąpienia go na stanowisku szefa partii, muszą uzbroić się w bardzo długą cierpliwość – dodał.
Brudziński zdementował również pogłoski o rzekomym pobycie Kaczyńskiego w klinice onkologicznej. Jego wypowiedź była pełna emocji. – Rozpocznę od złej informacji, szczególnie dla tych, którzy albo życzą panu premierowi Kaczyńskiemu szybkiej politycznej emerytury, albo (...) rozpuszczają różnego rodzaju informacje poprzez szeptankę, poprzez wrzucanie do portali internetowych wyjątkowo paskudnych, nieprawdziwych, kłamliwych, załganych informacji na temat stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego – grzmiał w programie Bogdana Rymanowskiego.

Brudziński nie odpowiedział jednak, jak długo potrwa leczenia Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził, że to wszystko zależy od lekarzy i Bożej Opatrzności.

Jarosław Kaczyński przebywa w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym od początku maja. Prezes Prawa i Sprawiedliwości doznał urazu kolana, co utrudnia mu poruszanie się i sprawia dotkliwy ból. 19 maja "Super Express" informował o bakterii, która miała pojawić się w stawie Kaczyńskiego. – Te bakterie wywołały najpewniej stan zapalny kolana. Sytuacja jest poważna, choć wszystko jest pod kontrolą – mówił wówczas informator tabloidu.

źródło: TVN 24
Trwa ładowanie komentarzy...