Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie zawieszony. Wytrwali 40 dni

Protest w Sejmie został "zawieszony" po 40 dniach.
Protest w Sejmie został "zawieszony" po 40 dniach. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Martwimy się o zdrowie swoich dzieci i nasze zdrowie – poinformowała na antenie TVN24 Iwona Hartwich. Protest nie zostaje jednak zakończony, a "zawieszony". O godzinie 14:30 została zaplanowana konferencja prasowa, na której protestujący powiedzą więcej o swojej decyzji.

Iwona Hartwich, jedna z protestujących w Sejmie podkreśliła, że protest nie został zakończony, a jedynie "zawieszony". Podkreśliła także, że wprowadzono dla protestujących kolejne ograniczenia. – Zostaliśmy odcięci od wszystkich mediów, od pokoju dziennikarskiego z dostępem do telewizora – mówiła Hartwich.

– Decyzja została podjęta jednomyślnie, była przemyślana. Nasze rzeczy są wynoszone do namiotu przed Sejmem – dodała. W opuszczeniu budynku pomagają pracownicy Sejmu.

Protestująca wyjaśniła także, że nad opuszczeniem budynku wszyscy myśleli od jakiegoś czasu. – Od tego momentu, kiedy zostałyśmy poszarpane, kiedy tak naprawdę wszyscy nas opuścili, i prezydent, i pan premier – tłumaczyła.

Protest został zawieszony po 40 dniach. Przypomnijmy, że od dłuższego czasu w Sejmie na protestujących nakładano coraz większe ograniczenia. W ostatnich dniach zabrano wszystkie kamery stacji telewizyjnych, ponadto odcięto dostęp do prysznica i windy.

źródło: tvn24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...