Imponujący wynik Tuska w biegu na 20 km. "Było to o wiele łatwiejsze niż prowadzenie niektórych szczytów UE"

Donald Tusk wziął udział w zawodach biegowych na 20 km.
Donald Tusk wziął udział w zawodach biegowych na 20 km. Fot. Instagram.com/donaldtusk
Donald Tusk wziął udział w 20-kilometrowym biegu ulicami Brukseli. Były premier powiadomił, że jego minimalnym celem jest przetrwanie, realistycznym przekroczenie linii mety, zaś bardzo optymistycznym przebiegnięcie dystansu poniżej dwóch godzin. Przewodniczący Rady Europejskiej musi być więc z siebie dumny, ponieważ przebiegł "20 km de Bruxelles" w czasie 1:57:50.

W zawodach wzięło udział 40 tysięcy zawodników. 20-kilometrowa trasa nie należała do najłatwiejszych. – Między trzecim i siódmym kilometrem trzeba było przebiec kilkoma tunelami, na końcu biegaczy czekała wspinaczka pod dość stromą Avenue de Tervueren. Biegaczom nie pomagała również pogoda, ponieważ dzisiaj było bardzo gorąco. Mimo to dali radę i jestem z nich naprawdę dumna – powiedziała jedna z organizatorek "20 km de Bruxelles".
Donald Tusk pochwalił się swoim wyczynem w mediach społecznościowych. "Przeżyłem! To był gorący i ciężki 20 kilometrowy wyścig w Brukseli. Pomimo tego był to świetny moment, który dzieliłem z innymi biegaczami z Brukseli i reszty świata" – powiadomił Tusk, który wcześniej wzbudził emocje zdjęciem z treningu do zawodów. Dodał także, że "było to o wiele łatwiejsze niż prowadzenie niektórych szczytów Unii Europejskiej".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...