Ten materiał Wiadomości TVP przejdzie do historii. 6 minut czystej propagandy

W Wiadomościach TVP było m.in. o Jarosławie Kuźniarze i Agacie Młynarskiej
W Wiadomościach TVP było m.in. o Jarosławie Kuźniarze i Agacie Młynarskiej Fot. Wiadomości TVP
Antypolski Rafał Trzaskowski, uchodźcy, źli Niemcy, Jerzy Stuhr i Agata Młynarska uprawiający "pedagogikę wstydu", reprywatyzacja w Warszawie – to tylko niektóre tematy, które zmieścił w swoim materiale w Wiadomościach TVP Konrad Wąż. Ten sam, który odpowiada za manipulację z porównaniem "nagród PO" i "nagród PiS".


To nie był "zwykły" materiał Wiadomości TVP o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski nie nadaje się na prezydenta Warszawy. To była propagandowa tyrada przeciwko niemu i "totalnej opozycji". Autor – Konrad Wąż. Ten sam, który przygotował słynny materiał o premiach i porównał nagrody za rządów PO dla pracowników wszystkich ministerstw do nagród PiS wyłącznie dla konstytucyjnych ministrów.
Teraz chyba przebił samego siebie. Jego materiał, wyemitowany w Boże Ciało, zaczyna się wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego o tym, że jego zdaniem budowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie jest bez sensu. Jako argument podał m.in. to, że trudno będzie konkurować z lotniskiem w Berlinie. Dla Wiadomości TVP to dowód na antypolską postawę kandydata PO.

– Myśli kategoriami lekceważenia interesów Polski – ocenił cytowany w materiale prof. Kazimierz Kik. Z kolei sam Wąż dodał, że to nie pierwsza "antypolska wypowiedź" Trzaskowskiego. Bo ten krytykował m.in. starania Polski o uzyskanie od Niemiec reparacji.

Ale Trzaskowski nie jest jedynym "antypolakiem". W materiale wspomniano o głosowaniu w Parlamencie Europejskim ws. pracowników delegowanych. Za przyjęciem niekorzystnej dla Polski dyrektywy głosowali m.in. europosłowie PO. Jak tłumaczą, w wyniku pomyłki. Z Wiadomości TVP można było się dowiedzieć, że to nie żadna pomyłka, ale celowe, antypolskie działanie.


Na tym nie koniec. Bohaterami dzieła reportera stali się także Agata Młynarska, Jerzy Stuhr i Jarosław Kuźniar. Według autora materiału to osoby, które reprezentują "pedagogikę wstydu". Bo na przykład Młynarska źle wyraziła się o Polakach wypoczywających nad morzem.

Wisienką na torcie jest ostatnie zdanie, jakie wypowiada Konrad Wąż. Znów powrót do Trzaskowskiego i coś, co ma wyryć się w pamięci widzów. Otóż kandydat PO na prezydenta stolicy powiedział, że chciałby udzielić ślubu homoseksualistom...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu