"Nagrody" dla ministrów PiS to "drobne". W samym resorcie finansów wypłacono fortunę

Tylko w Ministerstwie Finansów nagrody wypłacane urzędnikom to niemal 80 mln złotych.
Tylko w Ministerstwie Finansów nagrody wypłacane urzędnikom to niemal 80 mln złotych. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To, że urzędnicy w Ministerstwie Finansów zwykli operować wielkimi liczbami nikogo pewnie nie zdziwi. Szokujące natomiast jest to, ile dodatkowych pieniędzy otrzymali za wykonywaną pracę. Od listopada 2015 roku do kwietnia 2018 roku na nagrody w tym resorcie wydano blisko 80 mln zł. Pracownicy mieli być w ten sposób "motywowani do jeszcze lepszej pracy".


Nagrody zwyczajowo wypłaca się za dobrą, wręcz wzorową pracę i nie inaczej było przez ostatnie dwa lata w Ministerstwie Finansów. Z tą różnicą, że w tym resorcie nie tylko nagradzano, ale i pieniędzmi "motywowano do jeszcze lepszej pracy".

PIerwsze nagrody zostały wypłacone 16 listopada 2015 roku. Do kwietnia tego roku łącznie wypłacono prawie dokładnie 79.278.167,40 zł – informuje Wp.pl.
W ciągu ostatnich 18 miesięcy wypłacano średnio prawie 4,5 miliona złotych. Te pieniądze trafiły w ręce sekretarzy i podsekretarzy stanu. Najwięcej, oprócz samego Mateusza Morawieckiego, który zarządzał tym resortem ( za 2017 rok otrzymał 75 tys. zł), otrzymali: Marian Banaś (67,4 tys. zł), Piotr Nowak (66,4 tys. zł), Leszek Skiba (66,4 tys. zł), Wiesław Janczyk (62,4 tys. zł). Ówczesna premier Beata Szydło pracę szefowej resortu finansów Teresy Czerwińskiej wyceniła na 36,9 tys. zł.

Warto przypomnieć, że pieniądze to nie wszystko. Wiceminister Banaś w zeszłym roku spędził majówkę wraz z małżonką w Rabczański Zdrój Medical SPA. Nie wiadomo, kto za to zapłacił.

To grupa posłów Platformy Obywatelskiej zapytała o nagrody w Ministerstwie Finansów, wystosowano w tej sprawie interpelację do minister Czerwińskiej.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż