Znalazł się poseł, który odważył się "podsiąść" Kaczyńskiego. Skorzystał z nieobecności prezesa

Fotoreporterowi Sławomirowi Kamińskiemu udało się uchwycić moment, gdy w ławie poselskiej na miejscu prezesa PiS zasiadł kto inny.
Fotoreporterowi Sławomirowi Kamińskiemu udało się uchwycić moment, gdy w ławie poselskiej na miejscu prezesa PiS zasiadł kto inny. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To jest to słynne miejsce, gdzie Jarosław Kaczyński zaczytywał się w "Atlasie kotów" podczas głosowań. To stąd ruszył "bez żadnego trybu", aby rzucić poważne oskarżenia w kierunku opozycji. Wydawałoby się, że dla wszystkich jest jasne, że ten fotel należy do prezesa PiS i kropka. Tymczasem w szeregach Prawa i Sprawiedliwości znalazł się taki poseł, który skorzystał z nieobecności szefa i usiadł w jego fotelu. Mało tego – z gestykulacji wynika, że instruował szefa klubu Ryszarda Terleckiego.

Fotoreporterowi Sławomirowi Kamińskiemu udało się uchwycić moment, jak podczas wieczornych głosowań coś wyraźnie ubawiło parlamentarzystów PiS z trzeciego rzędu. Znacznie istotniejsze jest jednak to, co widać w rzędzie pierwszym. Otóż tam gdzie zazwyczaj zasiada prezes PiS Jarosław Kaczyński, tym razem można dostrzec posła Waldemara Andzela.

Szef partii rządzącej od dłuższego czasu przebywa w szpitalu. Nic zatem dziwnego, że nie było go na obradach Sejmu. Ale czy to oznacza, że można się przesiadać i zajmować miejsce prezesa? "Widzieliśmy, że poseł Andzel ma mocną pozycje w PiS, ale nie aż taką!" – napisał na Twitterze poseł PO Arkadiusz Myrcha, który też dostrzegł istotną zmianę w pierwszym rzędzie na sali obrad.
Właściwe miejsce posła Andzela jest w drugim rzędzie, tuż za Jarosławem Kaczyńskim. O tym, że polityk ten odgrywa niemałą rolę, mówi się od dawna. Media opisywały, że z prezesem PiS łączy go sporo podobieństw – mieszka bowiem z mamą i z kotem. Pojawiały się doniesienia, że poseł ten pełni w klubie PiS szczególną funkcję – pilnuje dyscypliny, aby partyjni koledzy nie przesiadywali w knajpach i nie pili alkoholu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...