Wielka niespodzianka w Opolu. Krytykowana przez prawicę piosenka zwyciężyła w konkursie Debiutów

Zespół Girls On Fire piosenką "Siła Kobiet" wygrał konkurs Debiutów na festiwalu w Opolu
Zespół Girls On Fire piosenką "Siła Kobiet" wygrał konkurs Debiutów na festiwalu w Opolu Screen z TVP
Z nieoficjalnego hymnu Czarnego Protestu stała się najlepszą piosenką na tegorocznym festiwalu w Opolu. "Siła kobiet" w wykonaniu zespołu Girls On Fire niespodziewanie zwyciężyła konkurs Debiutów. W ostatnich dniach wywołała ogromne zamieszanie na prawicy. Zarzucano jej, że "promuje aborcję i komunizm", TVP zwolniło z tego powodu pracownika, jednak finalnie to właśnie ten utwór najbardziej spodobał się jury.

"Zakwalifikowanie feministek do konkursu debiutów sprawia więc wrażenie decyzji politycznej, a nawet ideologicznej. Co więcej, teledysk wraz z „dziełem” ma nie tylko wydźwięk feministyczno-aborcyjny, ale również radykalnie antyklerykalny, a nawet satanistyczny" – artykułów o podobnym wydźwięku powstało mnóstwo przed festiwalem. Pod petycją ws. wykluczenia piosenki z 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki OPOLE 2018 podpisało się 20 tys. osób.

"Życie potrafi robić prawdziwe niespodzianki"
Tuż przed imprezą, w piątek, telewizja opublikowała komunikat z kuriozalnym tłumaczeniem: "TVP rozwiązała umowę z pracownikiem, który delegowany do Rady Artystycznej Festiwalu nie dołożył należytej staranności, by zapobiec zaistniałej sytuacji". Koniec końców jury w składzie: Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Łukasz Zagrobelny (przewodniczący jury) oraz Rafał Poliwoda (dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki) wyłoniło kontrowersyjnego zwycięzcę.

"Życie potrafi robić prawdziwe niespodzianki. Wczorajsza noc na zawsze pozostanie dla nas magiczna! Wygrałyśmy Koncert Debiutów w tegorocznym Festiwalu Opolskim. Dziękujemy za głosy, za Wasze ogromne wsparcie! Szczególnie w ostatnich niełatwych dniach... Warto gonić swoje marzenia! Warto mówić o tym co ważne!" – napisały na swoim Facebooku zwyciężczynie.

Życie potrafi robić prawdziwe niespodzianki. Wczorajsza noc na zawsze pozostanie dla nas magiczna! Wygrałyśmy Koncert...

Opublikowany przez Girls On Fire 8 czerwca 2018
Prawica zrobiła niezły PR
Twitter od wczorajszego ogłoszenia wyników jest pełen mieszanych komentarzy. Większość jest zgodna co do jednego: konserwatyści i PiS zgotowały dziewczynom świetną kampanię promocyjną.
Dodajmy, że publiczności najbardziej do gustu przypadły Siostry Melosik, które dostały nagrodę za utwór "Batumi".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...