Śpiewający Babiarz, Krawczyk z playbacku i... Jacek Kawalec. Drugi dzień festiwalu w Opolu też przejdzie do historii

Niespodzianką na tegorocznym festiwalu w Opolu był występ komentatora sportowego Przemysława Babiarza
Niespodzianką na tegorocznym festiwalu w Opolu był występ komentatora sportowego Przemysława Babiarza Kadr z TVP
Festiwal w Opolu 2018 ma swoje wzloty i upadki - z przewagą tych drugich. Drugi dzień upłynął pod znakiem niekwestionowanej wygranej zespołu Tulia w konkursie Premier, Krzysztofa Krawczyka świętującego swój jubileusz playbackiem i dwóch niespodzianek: popisów wokalnych komentatora sportowego Przemysława Babiarza i dawnego prowadzącego "Randkę w ciemno" Jacka Kawalca.

Krzysztof Krawczyk świętował w Opolu 55-lecie działalności artystycznej. To właśnie od jego występu rozpoczął się drugi dzień festiwalu. Popłynął parostatkiem w piękny... playback. Aż przykro patrzeć, gdy usta nie zgrywają mu się z muzyką.
Niespodzianką dla wielu był występ popularnego komentatora sportowego. Przemysław Babiarz zadebiutował w Opolu na koncercie piosenki literackiej. Zaśpiewał znany wszystkim przebój Wojciecha Młynarskiego "W Polskę idziemy". Popisał się nie tylko talentem wokalnym, ale i aktorskim - nauka w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie nie poszła w las. Jednak zdecydowanie lepiej wychodzi mu komentowanie meczy.
Pamiętacie "Randkę w ciemno"? Jej prowadzący Jacek Kawalec również wystąpił na tegorocznym Opolu. – Jestem już dość wiekowym facetem, nawet starszym niż ten festiwal – powiedział Radiu Opole. – Sporo starszym, więc wiele festiwali pamiętam. Dla mnie oprócz wielu świetnych piosenek prezentowanych na tej scenie ważne były kabaretowe rzeczy. Pamiętam genialne występy Laskowika, Kabaret Tey, to naprawdę świetna sprawa - dodał Jacek Kawalec.
Koncert "Ja to mam szczęście" to koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia na festiwalu w Opolu. Oprócz Babiarza i Kawalca wystąpili jeszcze m. in. Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Janusz Radek, Monika Dryl, Damian Ukeje, Mikołaj Krawczyk, Przemysław Babiarz, Grażyna Auguścik, Natalia Sikora, Marek Kaliszuk, Krzysztof Kiljański, Agata Nizińska, Katarzyna Dąbrowska, Elżbieta Romanowska, Olga Szomańska, Szymon Pejski, Paulina Gruszecka, Agnieszka Twardowska, Edyta Geppert.
Klasyki polskiej piosenki w nowych aranżacjach były swoistą odtrutką na pozostałą festiwalową papkę, która wygrała z artyzmem. Drugi dzień 55. KFPP w Opolu miał jeszcze jeden pozytywny aspekt - świetny występ i bezapelacyjna wygrana zespołu Tulia na Konkursie Premier.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...