Na festiwalu w Opolu zagrano piosenkę Raz Dwa Trzy. Zespół oburzony: "A o zdanie nikt nas nie pytał "

Utwór Raz Dwa Trzy został wykorzystany na festiwalu w Opolu bez zgody zespołu
Utwór Raz Dwa Trzy został wykorzystany na festiwalu w Opolu bez zgody zespołu Fot. Adam Golec / Agencja Gazeta
Na koncercie piosenek literackich i kabaretowych zagrano utwór Raz Dwa Trzy "W wielkim mieście". Członkowie zespołu przecierali oczy ze zdumienia, oglądając festiwal w Opolu. Nikt z organizatorów nie zapytał ich o to, czy mogą wykorzystać piosenkę. Czy doszło do złamania praw autorskich?

Nie mamy do czynienia ze skandalem, lecz zniesmaczeniem. Utwór mógł być wykorzystany na mocy umowy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. "Opłaty do ZAiKSu poszły i możecie sobie na festynie śpiewać nawet Stinga, bez pytania go o pozwolenie. Tutaj nikt nikomu niczego nie ukradł, ale sprofanował" – wytłumaczył ironicznie jeden z internautów. Utwór "W wielkim mieście" w nowej aranżacji wykonał Marek Kaliszuk.
"To nie jest Adam Nowak, nas nie ma w Opolu, a o zdanie nikt nas nie pytał... Dobrej nocy" – napisał zespół Raz Dwa Trzy w mediach społecznościowych. Adam Nowak to lider kultowej grupy i autor większości tekstów. Muzycy mają więc jedynie pretensje do organizatorów, że nie pofatygowali się z zapytaniem o wyrażenie zgody. Wszak, nie wszyscy mogą chcieć, by ich twórczość była nagrana na wielokrotnie kompromitowanym w ostatnim czasie festiwalu w Opolu. Może też nie odpowiadać to, kto i jak zaśpiewa daną piosenkę.

To nie jest Adam Nowak, nas nie ma w Opolu, a o zdanie nikt nas nie pytał ... dobrej nocy :)

Opublikowany przez Raz Dwa Trzy 9 czerwca 2018
Fani przystąpili do obrony i wspierania zespołu.
Część internautów zarzuciło zespołowi czepianie się i politykowanie.
A tak brzmi utwór śpiewany przez Adama Nowaka i Grzegorza Turnaua:
Piosenka "W wielkim mieście" została zaśpiewana w trakcie drugiego dnia festiwalu w Opolu 2018, podczas koncertu piosenek literackich i kabaretowych stulecia "Ja to mam szczęście". Szlagiery śpiewali m. in. Przemysław Babiarz i Jacek Kawalec.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...