"Pozycja Polski jest coraz silniejsza". Mariusz Błaszczak zaklina rzeczywistość na antenie TVP Info

Zdaniem Mariusza Błaszczaka Polska rośnie w siłę i nasza pozycja na arenie międzynarodowej jest coraz mocniejsza.
Zdaniem Mariusza Błaszczaka Polska rośnie w siłę i nasza pozycja na arenie międzynarodowej jest coraz mocniejsza. Fot. tvp.info
Konflikt z Unią Europejską o przestrzeganie zasad demokracji i z całym światem o nowelizację ustawy o IPN nie potrafiły zburzyć dobrego humoru ministra Mariusza Błaszczaka. Szef MON przekonywał w TVP Info, że prowadzimy ambitną politykę i pozycja Polski jest coraz mocniejsza.

Raport Komisji Weneckiej, uruchomienie przeciwko Polsce paragrafu siódmego traktatu Unii Europejskiej, debaty w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce, wreszcie nieformalne zarządzenie o uznaniu polskiego prezydenta i premiera za persona non grata i zakazie oficjalnego goszczenia ich przez najwyższych urzędników amerykańskiej administracji – to niektóre większe "sukcesy" polskiej dyplomacji z ostatnich lat. Wymieniać można by jeszcze dłużej, ostatecznie tylko nowelizacja ustawy o IPN była krytykowana nie tylko w Polsce, Izraelu czy USA, ale nawet w dalekiej Argentynie.

To wszystko jednak nie psuje dobrego humoru szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi. Minister, który był gościem w TVP Info, powiedział, że pozycja Polski na arenie międzynarodowej jest coraz silniejsza. – To spotyka się z różnymi głosami w Unii Europejskiej, ale dlatego, że nasza polityka jest ambitna – przekonywał szef MON.

– Jesteśmy dużym krajem. To poprzedni rządzący Polską umniejszali pozycję Polski, traktując nas przedmiotowo, dlatego że mieli, taka jest moja ocena, na względzie własne korzyści polityczne, a nie dobro Polski. My budujemy silną pozycję Polski w Unii Europejskiej i ta współpraca jest bardzo wyraźna – mówił na antenie TVP Info minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.