Doradcy Dudy kosztują państwo 620 tys. zł. Wiemy, ile zarabia jeden z nich – przy okazji trener narciarstwa

Andrzej Duda w swojej kancelarii ma zatrudnionego doradcę, który jest przy okazji trenerem narciarstwa. Wiemy, ile zarabia.
Andrzej Duda w swojej kancelarii ma zatrudnionego doradcę, który jest przy okazji trenerem narciarstwa. Wiemy, ile zarabia. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Kancelaria Prezydenta zatrudnia siedmiu doradców Andrzeja Dudy. Dzięki ustaleniom "Faktu" poznaliśmy, ile zarabiają. Wśród nich jest trener narciarstwa Piotr Nowacki. Łącznie utrzymanie doradców prezydenta Dudy kosztuje państwo 620 tys. zł rocznie.

Łącznie Andrzej Duda ma aż 15 doradców, z tego siedmiu dostaje z Kancelarii Prezydenta pensje. Wśród nich jest Piotr Nowacki, trener narciarstwa, o którym już pisaliśmy.

Może i to przypadek, ale trzeba przyznać, że prezydent jest wyjątkowym miłośnikiem narciarstwa. Pierwsze ponad dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy obfitowały w dni, które w kalendarzu głowy państwa były zarezerwowane na odwiedziny górskich regionów. Kiedy tylko wizycie prezydenta towarzyszyły odpowiednie warunki, nieodzownie pojawiał się on na najbliższym stoku.

Dziennikarze "Faktu" oszacowali, ile może zarabiać Nowacki.

"Zgodnie z przepisami, miesięczne wynagrodzenie doradcy prezydenta składa się z wynagrodzenia zasadniczego (przedział miesięcznej stawki brutto od 6000 do 10 500 zł) oraz dodatku za wysługę lat" – zakomunikowało biuro prasowe kancelarii prezydenta. Ujawniono, że średnia pensja doradcy to 7437,29 zł brutto miesięcznie.

Łatwo więc policzyć, że utrzymanie tej szczęśliwej siódemki to koszt ponad 620 tys. zł rocznie. Oczywiście według średniej pensji. Ile naprawdę zarabiają to tajemnica prezydenta i jego kancelarii.

Źródło: "Fakt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"