Danuta Dunin-Holecka dołączyła do składu komisji etyki TVP.
Danuta Dunin-Holecka dołączyła do składu komisji etyki TVP. Fot. YouTube / Kura TV

W Telewizji Polskiej zdecydowano o nowym składzie tak zwanej komisji etyki TVP. Tak zwanej, bo publiczne media za kadencji PiS nieustannie pokazują, że stoją w kontrze do przestrzegania zasad dobrego dziennikarstwa. Dlatego zmiana składu raczej nic nie zmieni, zwłaszcza że trafią do niej osoby od dawna już związane z telewizją publiczną. Jak pisano w "Newsweeku", paradoksalnie za największą propagandę w TVP nie odpowiadają dziennikarze, którzy dołączyli do stacji za "dobrej zmiany", tylko ci, którzy pracują w niej od lat.

REKLAMA
Dariusz Bohatkiewicz, Danuta Dunin-Holecka i Mariusz Kowalewski to nowi członkowie komisji etyki TVP – podaje Press. Co więcej, poza Bohatkiewicem, Holecką i Kowalewskim, weszli do niej Roman Wawrzyniak i Jolanta Zaręba. Z poprzedniego składu pozostali Małgorzata Bączyk i Stanisław Królak. Sekretarz komisji to z kolei Dorota Geresz. Komisja ta ma strzec przestrzegania reguł zawartych w dokumencie "Zasady etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej S.A.".
Przypomnijmy, że za poprzedniej kadencji w komisji znajdował się między innymi Krzysztof Ziemiec. Na Ziemca spadła w ostatnim czasie ogromna krytyka. Wszystko z powodu materiału "Wiadomości" z 4 czerwca, gdzie prezenter firmował swoją twarzą pasek z informacją o "symbolu zdrady i zmowy elit". Chodzi o 1992 rok i upadek rządu Jana Olszewskiego. Dodajmy, że przed pięciu laty Ziemiec mówił w "Wiadomościach" coś zupełnie innego.
Przewodniczący komisji etyki jest wybierany rotacyjnie co trzy miesiące. Pierwszym przewodniczącym XI kadencji komisji został Stanisław Królak. Pod jego okiem komisja będzie orzekać o zgodności postępowania dziennikarzy z zasadami etyki dziennikarskiej.
źródło: Press