"Król jest jeden". Mocny wywiad Beaty Szydło, w którym napiętnowała kolegów z PiS

Beata Szydło zadeklarowała, że w Prawie i Sprawiedliwości "król jest jeden".
Beata Szydło zadeklarowała, że w Prawie i Sprawiedliwości "król jest jeden". fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
W mediach pojawiły się doniesienia o możliwej abdykacji prezesa. Szybko zostały zdementowane przez Beatę Mazurek, a w czwartek równie stanowczo wypowiedziała się na ten temat Beata Szydło. Była premier złożyła swoisty hołd Jarosławowi Kaczyńskiemu. Napiętnowała partyjnych kolegów, którzy szerzą "ploteczki".


– Mogę zapewnić, że w Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku. Król jest jeden – Jarosław Kaczyński będzie przewodził Prawu i Sprawiedliwości – powiedziała Beata Szydło w "Salonie politycznym Trójki". "Ploteczki" o konfliktach wewnątrz PiS inspirują "różni koledzy, którzy chcą zaistnieć i mają różne fantazje, żeby z dziennikarzami takie ploteczki uprawiać". "(...)Wszystkie te sensacje (…) są takimi właśnie potworami z Loch Ness” – argumentowała była premier. W tym samym wywiadzie Beata Szydło zdradziła polityczne plany na przyszłość. – Rozważam kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego – poinformowała.

Beacie Szydło najwyraźniej nie przeszkadza fakt publicznego upokorzenia, jakie zafundował jej Jarosław Kaczyński przy okazji odwołania z funkcji premiera. Najpierw była przez partyjnych kolegów całowana po rękach, a jeszcze tego samego dnia ją zdymisjonowano. A to przecież za rządów Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość miało bardzo dobre notowania w sondażach.

Mogła dać do myślenia także historia "nagród" dla ministrów. Prezes Kaczyński opowiadał w wywiadzie dla wPolityce.pl, że zachęcał Szydło do obrony premii i "pokazania pazurków". Tak się faktycznie stało – była premier stanowczo broniła w Sejmie swoich decyzji.


Potem jednak nastąpiło dementi informacji o pazurkach i słynna konferencja prasowa prezesa. – Wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa. Nie jest celem polityki bogacenie się polityków – powiedział. Zadeklarował obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i przekazanie "nagród" na Caritas. Był to efekt spadku poparcia PiS w sondażach w wyniku ujawnienia przez media sprawy premii dla ministrów.

źródło: Polskie Radio
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki