PiS znów miesza w prawie wyborczym. Do Sejmu trafił tajemniczy projekt

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt nowelizacji kodeksu wyborczego dot. wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt nowelizacji kodeksu wyborczego dot. wyborów do Parlamentu Europejskiego. Fot. Facebook / Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt ustawy o zmianie kodeksu wyborczego dotyczący wyborów do Parlamentu Europejskiego. Obecnie trafił on do opinii Biura Legislacyjnego i Biura Analiz Sejmowych.

"Dotyczy zmiany zasad wyboru posłów do Parlamentu Europejskiego w okręgach wyborczych i wprowadzenia zasady, że w każdym okręgu wyborczym wybiera się co najmniej trzech posłów" – czytamy w opisie projektu zamieszczonym na stronie Sejmu.
Jak widać, w piątek projekt został skierowany do opinii Biura Legislacyjnego i Biura Analiz Sejmowych. Sam tekst projektu nowelizacji nie jest jeszcze dostępny.

Prawo i Sprawiedliwość nieustannie miesza w prawie wyborczym. W tym roku w Polsce odbywają się wybory samorządowe, choć przez bałagan w kodeksie wyborczym pojawiły się spekulacje, że mogę się one odbyć na wiosnę. W ostatniej chwili przeprowadzono kolejną nowelizację, tak by nie było niewykonalnego - przynajmniej na razie - nakazu, aby w każdym z lokali wyborczych była kamera.

źródło: "300polityka"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...