Poseł PO jednym tweetem pokazał, o co chodzi PiS w kombinacjach z prawem wyborczym. "Zwiększają szanse na zwycięstwo"

Po co PiS zmienia Kodeks wyborczy? To ewidentne "ustawowe" poprawianie szans na zwycięstwo w wyborach do PE.
Po co PiS zmienia Kodeks wyborczy? To ewidentne "ustawowe" poprawianie szans na zwycięstwo w wyborach do PE. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jak poinformowano w piątek, posłowie Prawa i Sprawiedliwości planują kolejne zmiany w prawie wyborczym. Po co? Wygląda na to, że partia rządząca po prostu chce "ustawowo" zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na fakt, iż to ewidentna próba zmiany ordynacji wyborczej pod własne potrzeby w prosty sposób wskazuje Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.

"Skandal! PiS manipuluje przy ordynacji wyborczej do PE, aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Sztucznie przenosi mandaty do mniej licznych okręgów (lubelskie, podlaskie/warmińsko-mazurskie), kosztem dużych aglomeracji" – możemy przeczytać w tweecie Andrzeja Halickiego.
Tweet ukazał się w piątek, po tym jak media obiegła informacja o złożonym przez posłów PiS projekcie ustawy o zmianie Kodeksu wyborczego. Projekt dotyczy zmiany zasad wyboru posłów do Parlamentu Europejskiego w okręgach wyborczych i wprowadzenia zasady, że w każdym okręgu wyborczym wybiera się co najmniej trzech posłów. W piątek 22 czerwca, projekt trafił do opinii Biura Legislacyjnego i Biura Analiz Sejmowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...