Komiczna wpadka Jakiego po spotkaniu na Ursynowie. Internauci pękają ze śmiechu i są bezlitośni

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaliczył kolejną wpadkę językową na Twitterze. Czy przebije ona słynną hatakumbę?
Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaliczył kolejną wpadkę językową na Twitterze. Czy przebije ona słynną hatakumbę? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy nie ma szczęścia do publikowanych tweetów. Internet nie raz obiegły frazy "wypromowane" przypadkowo przez Patryka Jakiego. Wielu pamięta słynną "hatakumbę", czy "rabladora". Tym razem jest tunel z filterem.

Chociaż kampania przed jesiennymi wyborami samorządowymi jeszcze się nie zaczęła, to trzeba przyznać, że Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta Warszawy, aktywnie spotyka się z wyborcami. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie wpadki, jakie zalicza raz za razem, kiedy zwraca się do mieszkańców stolicy.

Jaki zaliczył wpadkę po spotkaniu z mieszkańcami Ursynowa. Na Twitterze opublikował post, w którym obiecał budowę "tunelu z filterem"... I tym stwierdzeniem rozbawił internautów.
"Tunelzfiltrem? To jakaś mowa hatakumba?", "tunel z filterem, a w nim rablador" – śmiali się w komentarzach internauci.
Na Targówku pomylił rzekę Dunaj z Dunajcem. Ale na tym nie poprzestał. Wdał się w dyskusję z działaczem partii Razem na temat układów w Opolu i tego, że ojciec Jakiego został szefem tamtejszych wodociągów dzięki niemu. Kandydat na prezydenta Warszawy chciał zabłysnąć i pochwalić się, że zna stawki za wodę w Opolu. Pomylił się jednak i podał złą kwotę.

Jaki od dawna znany jest też jako autor "hatakumby". Wiceminister sprawiedliwości jesienią ubiegłego roku użył tego sformułowania w odniesieniu do reparacji wojennych. Zrobił to jednak źle, bo chodziło mu zapewne o słowo hekatomba. A takich słownych lapsusów było więcej. Powstała nawet ich lista, a na niej znalazł się słynny "rablador" czy "repartyzancja".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...