Lewandowski pierwszy raz w setce najbogatszych Polaków. Nie pokazał się na mundialu, ale zarabia krocie

Robert Lewandowski znalazł się na 94. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost".
Robert Lewandowski znalazł się na 94. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
– Na tyle było nas stać – skomentował przegraną z Kolumbią 0:3 Robert Lewandowski. Zagraniczne media kpią już z kapitana polskiej reprezentacji, a polscy kibice są oburzeni jego postawą. Lewandowski znalazł się tymczasem na 94. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". "Lewy" gości na niej po raz pierwszy.


Lewandowski trafił na listę "Wprost", ponieważ radzi sobie biznesowo coraz lepiej. Sama gra w piłkę nożną to tylko jedno z wielu jego źródeł dochodu, choć trzeba przyznać, że sportowiec otrzymuje 5,5 mln zł klubowej pensji miesięcznie, czyli 177 tys. zł dziennie.

Co więcej, eksperci podają, że Lewandowski otrzymuje nawet od 600 tys. zł do 2,5 mln zł za kampanię reklamową – informuje Money.pl. Lewandowski jest niemal wszędzie. Swoją twarzą firmuje garnitury, szampony, telefony i wiele więcej. Sportowiec inwestuje ponadto w drogie nieruchomości, których wartość wynosi około 26 mln zł. Nie zapominajmy przy tym, że "Lewy" ma także udziały w RL Management – spółce, która zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. Zawodnik Bayernu kupił też akcje w funduszu Protos Venture Capital – to instrument inwestujący w start-upy. To tylko jedna z wielu inwestycji Lewandowskiego.

Przypomnijmy, że Polska przegrała podczas mundialu 1:2 z Senegalem. Jeszcze gorzej wypadł mecz z Kolumbią, w którym polska drużyna została poniżona przez przeciwnika 3:0. Przed nami jeszcze mecz o honor z Japonią, który odbędzie się 28 czerwca.

źródło: "Wprost", Money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WYBORY 2019

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE