"Jestem przeciwna aborcji". Nowy wywiad Katarzyny Nosowskiej wywołuje ogromne kontrowersje

Słowa Katarzyny Nosowskiej o aborcji wzbudziły sprzeciw środowisk pro-choice.
Słowa Katarzyny Nosowskiej o aborcji wzbudziły sprzeciw środowisk pro-choice. Fot. kadr z youtube.com/kayax
Temat aborcji zawsze wzbudza w Polsce spore emocje. Szczególnie wtedy, gdy znana osoba deklaruje poglądy w tej sprawie. Tym razem głos zabrała Katarzyna Nosowska, która w wywiadzie dla magazynu "Uroda życia" przyznała, że nie popiera zabiegów przerywania ciąży. Na to natychmiast zareagował Aborcyjny Dream Team.


– Powiem to pierwszy raz – jestem przeciwna aborcji. Chcę to wytłumaczyć. Jestem absolutnie za tym, by kobiety miały prawo same o sobie decydować, ale wiem też z własnego doświadczenia, że niektóre decyzje są potem bardzo ciężkie do udźwignięcia, a ich konsekwencje kaleczą duszę. Ja w duszę wierzę – właśnie te słowa artystki wzbudziły zamieszanie i spowodowały natychmiastową reakcję Aborcyjnego Dream Teamu, organizacji, która zajmuje się m.in. wspieraniem kobiet, które zdecydowały się na aborcję.

"A nawet jeśli decyzja o aborcji była złą decyzją, to czy my jako dorosłe osoby nie możemy podejmować złych decyzji? Dlaczego akurat przed tą decyzją na siłę próbuje się nas ochronić? Katarzyno Nosowska - nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rób, ale zaufaj decyzjom innych osób" – to treść wpisu, którym lewicowe aktywistki odpowiedziały na szczere wyznanie artystki. Autorki wpisu powołały się na badania, z których wynika, że większe ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych istnieje przy odmowie aborcji, niż po jej doświadczeniu.
Przypomnijmy, ADT zasłynął okładką "Wysokich Obcasów", na której trzy aktywistki pozowały w koszulkach z napisem "Aborcja jest ok". Wywołało to ogromne kontrowersje wśród polskiej opinii publicznej.

źródło: viva.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry