Policja uwzięła się na Owsiaka? Zbliża się kolejny Przystanek Woodstock – służby mają poważne zastrzeżenia

Jurek Owsiak znalazł się na celowniku policji Joachima Brudzińskiego.
Jurek Owsiak znalazł się na celowniku policji Joachima Brudzińskiego. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Jurek Owsiak nie od dziś znajduje się na celowniku rządu Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego stawała przecież okoniem do organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niedawno zaś Owsiak tłumaczył się przed sądem, bowiem posłanka PiS Krystyna Pawłowicz złożyła bowiem dwa pozwy cywilne o naruszenie przez niego jej dóbr osobistych, a ponadto oskarżyła go o znieważenie. Teraz z kolei ludzie Joachima Brudzińskiego wzięli na celownik organizowany przez Jurka Owsiaka Pol'and'Rock Festival.

O sprawie poinformował na Facebooku Jurek Owsiak. "Pomimo doskonałej opinii na temat zabezpieczenia medycznego, doskonałej opinii na temat zabezpieczenia sanitarnego, doskonałej opinii o Festiwalu wyrażonej w sondażu przeprowadzonym wśród mieszkańców Kostrzyna, a także pomimo doskonałej opinii tysięcy uczestników poprzednich edycji wydarzenia – tegoroczny Pol'and'Rock Festival otrzymał, w formalnej ocenie Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim kom. Fabiana Rogali, status imprezy o podwyższonym ryzyku" – napisał we wpisie Owsiak.


Wspomniał też, że "nawet sama policja, po ubiegłorocznej edycji festiwalu, wyrażała jak najbardziej pozytywne zdanie, mówiące o imprezie dobrze zorganizowanej i bezpiecznej" Owsiak dodał, że zdaniem Fundacji WOŚP opinia komendanta nie ma żadnego uzasadnienia. "Realnie – nie ma żadnej, absolutnie żadnej podstawy, by po raz kolejny opiniować, że festiwalowa społeczność to narkomanii, zadymiarze, ludzie pozbawieni wzajemnego szacunku i tolerancji, ludzie agresywni wobec wszystkich i wszystkiego, co ich otacza, a nasz festiwal jest skupiskiem wszelkiego zła tego świata" – skomentował Owsiak.

Organizator WOŚP podkreśla, że komendant nie wyszedł z inicjatywą dialogu. "Panie Komendancie, nie znamy Pana, nie próbował Pan z nami na ten temat rozmawiać. A my, jak zwykle, od kilku miesięcy starannie przygotowujemy się do wydarzenia we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp., która od lat dowodzi pracą policji przy naszym festiwalu". Przypomnijmy, że Pol'and'Rock Festival jest darmową imprezą organizowaną przez Fundację WOŚP. Jego motto to "Miłość, Przyjaźń, Muzyka". To największy w Europe festiwal odbywający się pod gołym niebem. Przystanek Woodstock rozpocznie się już na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...