Nowy McDonald's w Nakle nad Notecią słynny na cały świat. Ksiądz poświęcił nawet frytkownicę

Otwarciu McDonalda w Nakle towarzyszył ksiądz z kropidłem (zdjęcie poglądowe)
Otwarciu McDonalda w Nakle towarzyszył ksiądz z kropidłem (zdjęcie poglądowe) Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta
Ponad 20 lat temu otwarcie każde otwarcie lokalu McDonald's było czymś niecodziennym i można było poczuć powiew z Zachodu. Restauracje popularnej sieci obecnie spowszedniały i można je znaleźć niemal wszędzie. Jednak wygląda na to, że w mniejszych miejscowościach ich otwarcie jest nadal wielkim wydarzeniem i musi towarzyszyć temu odpowiednia otoczka, jak ksiądz z kropidłem.

Nakło nad Notecią to miasto liczące niespełna 20 tys. mieszkańców w województwie kujawsko-pomorskim. 30 czerwca otworzono tam McDonald's. Na uroczystości był m. in. burmistrz i starosta. Nie mogło zabraknąć przecięcia wstęgi i... poświęcenia. Dokonał go proboszcz lokalnej parafii. Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia, które za sprawą księdza kropiącego wodą święconą na frytkownicę stały się hitem internetu.
"Sieć Restauracji McDonald’s zaprosiła dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Paulinie i Rodziny Zastępczej Zawodowej, którzy z rąk Wojciecha Szpila - Licencjobiorcy McDonald’s otrzymali czeki o wartości 5.000 zł" – podaje serwis kurier-nakielski.pl. Internauci nie zostawiają suchej nitki na uroczystym poświęceniu restauracji. Większość komentarzy jest jednak w żartobliwym tonie.
Wieść rozniosła się również za granicą. To zresztą nie jedyna taka okazja, która rozsławiła Polskę.
Przypomnijmy, że pierwszy McDonald w Polsce powstał w 1992 roku w Warszawie. Na otwarciu był m. in. Jacek Kuroń, Agnieszka Osiecka czy Kazimierz Górski.
Komentarz McDonald's
Biuro prasowe

"Pragniemy podkreślić, że jako marka jesteśmy neutralni w kwestiach światopoglądowych. Uruchamiając nową restaurację zazwyczaj zapraszamy przedstawicieli społeczności lokalnych i jesteśmy otwarci na ich oczekiwania. Jeżeli spotkamy się z prośbą czy sugestią poświęcenia przez księdza nowo otwieranego lokalu, będącego też miejscem pracy dla kilkudziesięciu osób z danej gminy, to nie widzimy problemu, by tę prośbę uwzględnić. Dotyczy to oczywiście także duchownych innych wyznań ważnych dla mieszkańców danego obszaru".

Co ciekawe, polscy księża święcą niemal wszystko. Na blogu "Polish Priests Blessing Things" są gromadzone zdjęcia z podobnych uroczystości m. in. z marketu budowlanego Obi, czy otwarcia nowej serwerowni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...