Małysz dostał najważniejszą notę w życiu. Na sportowej emeryturze znazazł czas, by skończyć studia!

Adam Małysz obronił pracę licencjacką. Po obronie powiedział, że to był jego największy stres w życiu.
Adam Małysz obronił pracę licencjacką. Po obronie powiedział, że to był jego największy stres w życiu. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
"Zawsze z nauką byłem troszkę na bakier" – przyznał na antenie RMF FM Adam Małysz. W tym temacie wiele się jednak ostatnio zmieniło. Legendarny skoczek narciarski obronił pracę licencjacką z turystyki. Jego promotorem był dr Andrzej Brzeziński z Politechniki Częstochowskiej.


Adam Małysz wyznał RMF FM, że "oprócz matury to był chyba największy stres" w jego życiu, "oprócz tych sportowych stresów, które mimo wszystko są troszkę inne".

Były skoczek pisał pracę licencjacką na temat promocji turystycznej jego rodzinnej Wisły. Jak przyznał "była to dla niego przyjemność" i "sporo sie dowiedział". Zażartował nawet, że jego pracę powinien przeczytać burmistrz Wisły, bo też mógłby "trochę się dowiedzieć".

Promotorem Adama Małysza był dr Andrzej Brzeziński z Politechniki Częstochowskiej. Orzeł z Wisły obronił się na piątkę, a Brzeziński stwierdził, że będzie namawiał Małysza, by kontynuował studia.

Adam Małysz jest od dwóch lat dyrektorem w Polskim Związku Narciarskim odpowiedzialnym za skoki narciarski i kombinację norweską. Niektórzy mówią o nim, że został nie tylko dyrektorem, ale i konsultantem, rzecznikiem prasowym, tragarzem i twardym wychowawcą w jednej osobie. Jemu to nie przeszkadza, bo pozostał przy jego ukochanych skokach.

źródło:"RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!