Niezwykły gest gwiazdy rocka. Pearl Jam wsparł protest przeciw ustawie ograniczającej prawa Polek

Pearl Jam wystąpi we wtorek w Krakowie. Powyższe zdjęcie pochodzi z koncertu z 2010 roku
Pearl Jam wystąpi we wtorek w Krakowie. Powyższe zdjęcie pochodzi z koncertu z 2010 roku Fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta
Eddie Vedder, jeden z ojców grunge'a i lider zespołu Pearl Jam, wsparł protest przeciwko ustawie zaostrzającej prawo aborcyjne w Polsce. Wokalista na koncercie w Pradze zapowiedział manifestację, pokazując na scenie wymowny transparent. We wtorek rockmeni wystąpią w Krakowie.


W poniedziałek do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny trafił projekt "Zatrzymaj Aborcję". Założeniem wnioskodawców jest wprowadzenie przepisów praktycznie zakazujących dokonywania aborcji na terenie kraju. Przed Sejmem i w wielu polskich miastach odbywały się protesty przeciwko ustawie, nad którą dalej będzie pracować komisja.

Dzień wcześniej w czeskiej Pradze swój występ miał zespół Pearl Jam. W trakcie koncertu wokalista Eddie Vedder pokazał publiczności transparent z napisem "March for choice" (Marsz dla wyboru").
Lider rozwinął transparent w trakcie coveru piosenki Neila Younga o równie wymownym tytule: "Rockin' in the Free World".
Muzycy Pearl Jam i Nirvany już na początku lat 90-tych angażowali się w walkę o prawa kobiet. Vedder w w 1992 w trakcie koncertu MTV Unplugged występował z namalowanym markerem na ręce napisem "pro choice". We wtorek Pearl Jam zagra w Krakowie.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Bono z U2 na koncercie w Amsterdamie wykrzyczał poruszające słowa o tym, że Polakom odbiera się demokrację.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu