"Ale oni są multi-kulti...". Ksenofobiczne uwagi Kurzajewskiego w studio TVP Sport, zgasił go piłkarski ekspert

Maciej Kurzajewski w studio TVP wolał rozmawiać o multi-kulti niż walorach sportowych reprezentacji Szwajcarii.
Maciej Kurzajewski w studio TVP wolał rozmawiać o multi-kulti niż walorach sportowych reprezentacji Szwajcarii. Fot. Facebook / Granit Xhaka
W TVP Sport przed meczem Szwajcarii ze Szwecją prowadzący nie skupiali się zbytnio na aspektach sportowych zbliżającego się wydarzenia. Zamiast tego telewizja publiczna wolała rozprawiać o uchodźczym pochodzeniu czołowych zawodników Szwajcarii.

We wtorek kibice czekali na kolejne wydarzenie sportowe, czyli mecz 1/8 finału mistrzostw świata między Szwecją a Szwajcarią. W studio TVP jeszcze przed rozpoczęciem spotkania prowadzący Maciej Kurzajewski komentował wywiad, jaki niedawno udzielił jeden z czołowych piłkarzy drużyny Szwajcarii, Granit Xhaka.
Owszem, ani imię Granit, ani nazwisko Xhaka nie są rdzennie szwajcarskie. Piłkarz co prawda urodził się w Bazylei, ale jego rodzice byli uchodźcami z - wówczas jeszcze jugosłowiańskiego - Kosowa. Odnaleźli się w nowej ojczyźnie, podobnie jak rodzice innego piłkarza Szwajcarii Xherdana Shaqiriego. Ten urodził się jeszcze na ziemi swoich przodków, zanim rodzina zdecydowała się na ucieczkę z kraju.

Xhaka i Shaqiri dziś grają w drużynie Szwajcarii, która zdaniem wielu komentatorów stanowi monolit. Jednak nie dla Macieja Kurzajewskiego, który słysząc słowo "monolit" poczuł się w obowiązku dodać słowa: "ale oni są multi-kulti...". Całe szczęście, że zaproszeni do studia eksperci nie podjęli tematu. - I dobrze, taka jest Szwajcara! - zgasił prowadzącego goszczący w TVP Sport Bartłomiej Rabij.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...