"Kreatury na czele urzędów" i "strącimy pozłacanych pustaków". Ks. Lemański atakuje PiS za skok na Sąd Najwyższy

Ks. Wojciech Lemański zabrał głos ws. reformy Sądu Najwyższego.
Ks. Wojciech Lemański zabrał głos ws. reformy Sądu Najwyższego. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Ksiądz Wojciech Lemański zabrał głos w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym. "Sprawiedliwość zmartwychwstanie, nawet jeśli uda im się postawić kreatury na czele urzędów" – prognozuje duchowny, który wspomina także o "strąceniu z pomników pozłacanych pustaków".

"Nawet jeśli nie uda się nam dziś ani jutro obronić praworządności w Polsce. A przecież mamy oczy szeroko otwarte i widzimy, jak ta ekipa 'po trupach' wiedzie nasz kraj ku przepaści. Ale nawet jeśli zniszczą niezależne sądy, tak jak zniszczyli Trybunał Konstytucyjny, i wojsko polskie, i polską policję. Nawet jeśli bezmyślne kreatury uda im się postawić na czele najważniejszych państwowych urzędów i czarne będą nazywać białym, zaś białe czarnym. To przyjdzie dzień, gdy sprawiedliwość zmartwychwstanie. I strącimy z pomników pozłacane pustaki" – rozpoczyna wpis na Facebooku ks. Wojciech Lemański.

"I znów zmienimy patronów niektórych ulic i placów, i będziemy z zapartym tchem śledzić transmisję z procesów twórców i funkcjonariuszy 'podłej zmiany'. Igorowi, Piotrowi i innym ofiarom reżimu życia już nie przywrócimy, ale napiętnujemy 'mordy zdradzieckie' – by już nigdy nam się coś takiego nie przytrafiło. Jak długo będzie trwała ta noc? Nie wiem. Ale mówię wam – już słychać łoskot ich upadku" – podsumowuje duchowny.
Skok na Sąd Najwyższy
Przypomnijmy, że 3 lipca wejdzie w życie najważniejsza część zmian w Sądzie Najwyższym – we wtorek o północy na emeryturę zostanie przeniesionych pierwszych 11 sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat. Kontrowersje wzbudza to, że wbrew konstytucji zostanie także skrócona kadencja I prezes prezes Małgorzaty Gersdorf. Sędziowie wyrażają jednak sprzeciw. Zapowiedzieli, że przyjdą w środę do Sądu Najwyższego.

Co więcej, wieczorem w całej Polsce przed sądami odbędą się protesty przeciwko reformie Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego tymczasem maskuje skok na Sąd Najwyższy, o czym przeczytacie w artykule dziennikarza naTemat Jarosława Karpińskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...