Pół roku "domagali się zamknięcia konta". Jedna afera i profil ośmieszający Morawieckiego znika z Facebooka

Fejkowy profil Morawieckiego na Facebooku został zamknięty.
Fejkowy profil Morawieckiego na Facebooku został zamknięty. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Gdy internauci zauważyli, że "Mateusz Morawiecki sam sobie gratulował sukcesów na Facebooku", Kancelaria Premiera zaczęła ostrzegać o fejkowym koncie i tłumaczyć, że od pół roku stara się o zlikwidowanie tego profilu. Czego nie udało zrobić się w 6 miesięcy, po aferze stało się w dzień. Konto właśnie zniknęło z sieci.

"Konto Premier Mateusz Morawiecki: zniknęło z Facebooka, a wraz z nim wpisy, które rozpaliły do czerwoności polskich internautów. "Afera" wybuchła w środę, gdy po internecie zaczął z prędkością światła krążyć wpis, w którym Morawiecki rzekomo sam sobie gratulował sukcesów.

Wieczorem pojawiła się informacja na profilu KPRM, że konto jest fałszywe i Mateusz Morawiecki nie ma z nim nic wspólnego.
Co więcej, pojawiły się też zapewnienia, że Kancelaria już od dłuższego czasu występuje do administracji Facebooka o likwidację fejkowego konta. Przypomnijmy - powstało 8 grudnia 2017 roku, w dniu, w którym Morawiecki objął ster rządów. Te zapewnienia wyśmiał dziennikarz Jerzy Skoczylas. "Gratuluję skuteczności" – kpił na Twitterze.
Okazuje się jednak, że wystarczyła jedna ogólnopolska afera związana z kontem Premier Mateusz Morawiecki i... już konta nie ma. Czy Kancelaria Premiera tym razem była bardziej skuteczna w swoich żądaniach? Facebook zrozumiał swoją pomyłkę? A może to zwykły przypadek, że konto zostało zamknięte akurat właśnie teraz?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...