Prawica hejtuje Dariusza Szpakowskiego. "Po mundialu zostaje w Moskwie"

Dariusz Szpakowski został skrytykowany po komentowanym przez niego meczu Rosja – Chorwacja.
Dariusz Szpakowski został skrytykowany po komentowanym przez niego meczu Rosja – Chorwacja. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
To jest 11 mundial w historii komentatorskiej Dariusza Szpakowskiego i ani razu nie podpadł tak bardzo jak po transmisji sobotniego meczu Rosja – Chorwacja. Prawicowcy wytknęli mu, że za bardzo sprzyjał... Rosjanom. Afera zrobiła się na tyle głośna, że Szpakowskiego skrytykował także polityk z władz PiS.

Trzeba przyznać, że Szpakowski nie wstrzelił się swoim komentarzem w atmosferę polityczną i sympatie wyborców PiS. Komentator podpadł prawicowcom bo, według nich, za bardzo wspierał rosyjskich piłkarzy podczas spotkania Rosja – Chorwacja.

Każdy ultra kibic przecież wie, że "Ruskich trzeba lać" i nie ma zmiłuj. Tak było zawsze. Pojedynki Polska – Rosja, w każdej dziedzinie sportu, podobnie jak z Niemcami, to rewanż za zabory, za 17 września i komunę. Dlatego już zachwyty Szpakowskiego nad słowami hymnu Rosji okazały się iskrą na proch, co zresztą było widać w komentarzach.

"Szpakowski to niech już jedzie do tego "Związku Radzieckiego" jak tak go kocha", "Mam nadzieję, że Szpakowski komentuje ostatni raz mecz. Za bardzo się cieszy tymi golami ruskich", "Szpakowski po Mundialu zostaje w Moskwie" – pisali na Twitterze zwolennicy PiS.
Także dziennikarze z mediów publicznych i tych zbliżonych do PiS.

"Szpakowski won do Rosji!" – napisał na Twitterze Stanisław Janecki. "Szpakowski naprawdę szczerze jest za Rosjanami. Grunt to wierność kibica!” – stwierdził prowadzący program TVP "W tyle wizji".
Głos w sprawie Szpakowskiego zabrał też szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Napisał, że "po meczu proponuje opcję przejścia w stan spoczynku" Szpakowskiego "przy całym szacunku i ogromnej sympatii dla niego". Czy Jacek Kurski poszuka następcy komentatora? On sam ma już chyba dość pracy w TVP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...