Marcin Dubieniecki jednak nie opuści kraju. Krakowski sąd nie wyraził zgody na jego podróż do USA

Sąd po raz kolejny nie wyraził zgody na opuszczenie Polski przez Marcina Dubienieckiego.
Sąd po raz kolejny nie wyraził zgody na opuszczenie Polski przez Marcina Dubienieckiego. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Marcin Dubieniecki nie może opuścić Polski. Taką brzmi wtorkowy decyzję sądu w Krakowie. Adwokat oskarżony m.in. o wyłudzenie 14,5 mln zł będzie musiał jeszcze poczekać na swój wyjazd do Stanów Zjednoczonych – podaje "Fakt".

We wtorek krakowski sąd odrzucił apelację obrońców Marcina Dubienieckiego. Pełnomocnicy byłego męża Marty Kaczyńskiej odwoływali się od wcześniejszej decyzji sądu, który nie zezwolił Dubienieckiemu na opuszczenie kraju i wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Nie pomogło zaproponowane przez nich poręczenie majątkowe. Oskarżony adwokat poczeka na swoją jesienną rozprawę w Polsce.

Sąd podtrzymał swoją decyzję o zakazie opuszczania kraju, którą wydał na początku kwietnia. Została ona wydana po wcześniejszym złożeniu zażalenia przez Prokuratura Regionalnego do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Gdyby ówczesna interwencja prokuratury nie poskutkowała, Dubieniecki mógłby przebywać w Stanach Zjednoczonych między 4 a 20 kwietnia, gdzie miał udać się na pilną konsultację lekarską.

– Sąd Okręgowy uchylił postanowienie, które umożliwiało oskarżonemu wyjazd do USA na czas określony. W tej chwili oskarżony nie może opuścić terenu Polski. Uzasadnienie tego postanowienia zostało odroczone na okres trzech dni – stwierdziła wówczas rzeczniczka krakowskiego sądu.


Zarzuty dla Dubienieckiego
Były mąż Marty Kaczyńskiej ma prokuratorskie zarzuty o wyłudzenie pieniędzy na zatrudnienie niepełnosprawnych w swoich firmach. Marcin Dubieniecki jest oskarżony o wyłudzenie 14,5 mln złotych z konta PFRON oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Został aresztowany w sierpniu 2015.

źródło: "Fakt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...