Zarobki Grzegorza Krychowiaka. Polski piłkarz kosi ogromne pieniądze

Grzegorz Krychowiak w ostatnim sezonie grał na wypożyczeniu w Premier League.
Grzegorz Krychowiak w ostatnim sezonie grał na wypożyczeniu w Premier League. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Grzegorz Krychowiak nie może być ostatnio pewny, w jakim klubie wyląduje w nowym sezonie, ale ostatni rok był dla niego bardzo udany pod względem finansowym. Sportowiec znalazł się na trzecim miejscu, jeśli chodzi o listę najlepiej zarabiających polskich piłkarzy.

Reprezentant Polski otrzymywał największe wynagrodzenie ze wszystkich polskich zawodników grających w Anglii w sezonie 2017/2018. Jak poinformował jakiś czas temu "Super Express", co tydzień klub West Bromwich Albion wypłacał mu 108 tys. funtów. W przeliczeniu na złotówki daje to grubo ponad 500 tys. zł. Z kolei roczny zarobek wyniósł… 20 mln zł.

Na liście najlepiej zarabiających polskich piłkarzy za 2017 rok "Krychę" wyprzedzili jedynie Wojciech Szczęsny (24,6 mln zł) oraz Robert Lewandowski (blisko 100 mln zł, z czego 84 mln to pensja z Bayernu Monachium).

Co robi Grzegorz Krychowiak z takimi pieniędzmi? Inwestuje w nieruchomości, ma mieszkania we Francji. Znany jest ze swojego zamiłowania do mody i markowych ciuchów. Kiedyś przyznał, że ma więcej butów niż jego dziewczyna, Celia Jaunat. Ponadto uwielbia podróżować i interesuje się fotografią.

Co dalej z przyszłością Krychowiaka?
Mimo iż Grzegorz Krychowiak poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu, to wciąż ma ważny kontrakt z FC Paris Saint-Germain. Z paryską drużyną związał się w 2016 roku, podpisując 5-letni kontrakt. Kwota transferu pomocnika wyniosła francuski klub około 30 mln euro.


Jednak Krychowiakowi nieszczególnie powodziło się w PSG. Polakowi nie udało się przebić do podstawowego składu. W sezonie 2016/17 wystąpił łącznie w 19. meczach PSG. 30 sierpnia 2017 roku został wypożyczony na rok do wspomnianego West Bromwich Albion. W sezonie 2017/18 wystąpił łącznie w 31. meczach angielskiego klubu i zanotował w nich 3 asysty.
Ostatnio pojawiło się kilka spekulacji na temat przyszłości 28-latka. Jak informuje "The Sun" Krychowiak znalazł się na celowniku Liverpoolu. Z drużyną pożegnał się niedawno Emre Can, który przeniósł się do Juventusu. Podobno Juergen Klopp ma w planach zwiększenie konkurencji w środku pola.

Krychowiaka łączy się także z mistrzem Rosji, czyli Lokomotiwem Moskwa. Jeśli ten ruch transferowy byłby faktycznie prawdą, to piłkarz występowałby w klubie razem z Maciejem Rybusem. Decydujące zdanie w sprawie przyszłości "Krychy" będzie miał ostatecznie nowy szkoleniowiec PSG, Thomas Tuchel.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...