Nowe informacje o pytonie tygrysim. Gad może przebywać pod Warszawą dłużej niż sądzono

Pyton tygrysi może już od dłuższego czasu może przebywać nad Wisłą.
Pyton tygrysi może już od dłuższego czasu może przebywać nad Wisłą. Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta
Trwa już szósty dzień poszukiwań pytona tygrysiego pod Warszawą. Policja i Animal Rescue Polska od soboty poszukują gada, którego ponad 5-metrową wylinkę odkryto nad Wisłą koło Konstancina-Jeziorny. Co ciekawe, jak przekonują eksperci, pyton może już od dłuższego czasu przebywać nad Wisłą. Przedsięwzięto też nowe środki poszukiwawcze.

Zwierzę musi być w dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej, bo wylinka była w całości – przekonuje Agnieszka Pindelska-Litkie, Kierownik Biura Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Piasecznie w rozmowie z RMF FM.

– Wąż zrzucał ją spokojnie, musiał się dobrze czuć na tym terenie. Możliwe, że przebywał tu już dosyć długo (…) W Gassach nad Wisłą panują idealne warunki dla egzotycznego węża. Jest duszno, wilgotno, w ostatnich dniach było gorąco. Pożywienia też zapewne nie brakuje – dodaje.

Nowa metoda poszukiwawcza
Co więcej, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie zdecydował, że poszukiwania pytona tygrysiego w okolicach miejscowości Gassy będą prowadzone nie tylko na lądzie i w wodzie, lecz także z powietrza. W tym celu zostanie wykorzystany dron.


Pyton poszukiwany jest przede wszystkim w okolicy miejsca, gdzie w sobotę znaleziono 5-metrową wylinkę gada. Pyton tygrysi nie jest wężem jadowitym, jednakże ma dużo zębów – dwa rzędy u góry i jeden rząd u dołu. Gad "tnie skórę jak żyletkami", aczkolwiek jego sprowokowanie nie należy do najłatwiejszych.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...