Przyszłość Adama Nawałki. Gdzie będzie pracował były trener polskiej reprezentacji?

Adam Nawałka trenerem reprezentacji Polski był przez ponad 4 lata.
Adam Nawałka trenerem reprezentacji Polski był przez ponad 4 lata. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Po 30 lipca 2018 roku Adam Nawałka przestanie być trenerem reprezentacji Polski. Jest to pokłosie słabej gry jego podopiecznych na mundialu w Rosji. Jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o zakończeniu współpracy trenera z kadrą narodową, pojawił się wątek związany… z Ukrainą.

Od 1 listopada 2013 roku Adam Nawałka był selekcjonerem polskiej reprezentacji. Dzięki niemu nasza drużyna zaczęła odnosić znaczące sukcesy – dotarła po bardzo dobrej grze do ćwierćfinału w Euro 2016, gdzie odpadła dopiero po karnych z ostatecznym mistrzem imprezy Portugalią. Awansowała także w rankingu FIFA aż o 47 lokat – z 54. miejsca w 2012 na 7. miejsce w 2017 roku.

To sprawiło, że oczekiwania przed mundialem w Rosji były ogromne. Niestety polscy piłkarze nie spełnili nadziei kibiców. Pierwszy mecz przegraliśmy 1:2 z Senegalem, a drugi z Kolumbią 0:3. Udało się nam wygrać jedynie mecz o honor z Japonią 1:0, choć i tam nie obyło się bez poważnego zgrzytu.

3 lipca Zbigniew Boniek w trakcie konferencji prasowej dał jednak do zrozumienia, że pożegnanie z Nawałką wcale nie było przesądzone. – O dziesiątej rano na biurku był aneks do umowy Nawałki. Popatrzyliśmy sobie jednak głęboko w oczy, reprezentacja wymaga korekt – mówił prezes PZPN.


Przyszłość Adama Nawałki
Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Adam Nawałka może zostać stanowisko trenera reprezentacji Ukrainy. Przekazał ją Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy i właściciel Weszlo.com. – Uśmiecha się do niego federacja ukraińska, choć on sam na pewno wolałby nadal pracować z federacją polską – powiedział 2 lipca w programie "Onet Rano".

"Wczoraj mówiłem, że sytuację Adama Nawałki monitoruje między innymi federacja Ukrainy. Natomiast osobiście przewiduję odpoczynek" – napisał Stanowski na swoim Twitterze dzień później. Jeśliby faktycznie do tego doszło, to Nawałka objąłby reprezentację Ukrainy w trudnym dla niej okresie – mają za sobą słabe Euro 2016 i brak awansu na mundial.
Kto zamiast Nawałki?
PZPN poinformował w czwartek, że zakończono proces wyboru selekcjonera kadry. Jerzy Brzęczek zastąpi Adama Nawałkę.

"Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski" – czytamy.

Brzęczek jako trener ma za sobą karierę w Rakowie Częstochowa, Lechii Gdańsk i GKS-ie Katowice. Prywatnie jest wujkiem Jakuba Błaszczykowskiego. Z Wisłą Płock zajął piąte miejsce w tabeli w ostatnim sezonie Ekstraklasy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...