Brutalny jak... kobieca piłka nożna. Neymar nie przetrwałby na boisku nawet minuty

Elizabeth Lambert to jedna z najbrutalniejszych piłkarek
Elizabeth Lambert to jedna z najbrutalniejszych piłkarek Screen z Twittera
Dobiegają końca piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Turniej przejdzie do historii z wielu powodów, o których my, Polacy wolelibyśmy zapomnieć. Na mundialu jak zwykle swoimi umiejętnościami teatralnymi popisały się gwiazdy futbolu. Wygląda to groteskowo zwłaszcza porównując to z kobiecą wersją piłki nożnej.Najsłynniejsza symulacja faulu należy do Neymara z Brazylii. Jego turlanie na boisku w trakcie meczu ze Szwajcarami zostało już sparodiowane przez KFC i tenisistę na korcie Wimbledonu. Również Portugalczuk Pepe był ofiarą "brutalnego" ataku na mundialu.

Bywa, że mówi się, iż ktoś "zachowuje się jak baba". To powiedzenie powinno odejść do lamusa – nie tylko ze względu na to, że jest dość seksistowskie.

Jeden z użytkowników Twittera "odkopał" starą kompilację fauli, ale w kontekście mijających mistrzostw - bardzo na czasie. Dziewczyny nie udają (przynajmniej na boisku), ale walczą o piłkę jak mityczne Amazonki: ciągną się za włosy i robią niebezpieczne wślizgi.
Pod filmikiem widzimy mnóstwo komentarzy - większość krytycznych wobec kobiecego futbolu: "Kurka wodna to jakieś skrzyżowanie piłeczki z MMA raczej", "Kobieca piła przypomina obecnie męską z lat 50-60, kiedy najważniejsza była obrona strefy, pojedynki 1-1 i warunki fizyczne", "Mają więcej jaj jak polska reprezentacja".

"Kobieca do bólu 15-ka. Bardziej do futbolu amerykańskiego się nadaje, niż do piłki nożnej. Jedyna grałaby bez ochraniaczy" – filmik ma jedną główną bohaterkę. Zawodniczka z numerem 15 to Elizabeth Lambert. Amerykańska piłkarka nazywana jest "siostrą Pepe" (bo Pepe nie tylko symuluje, ale i ostro fauluje), która nie umie zapanować nad agresją.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu