TVP zabiera się za "generator pasków". Strona już nie działa, jest też groźba "kroków prawnych"

Dzięki stronie paski-tvp.pl każdy mógł stworzyć pasek taki, jak w "Wiadomościach". Teraz strona już nie działa.
Dzięki stronie paski-tvp.pl każdy mógł stworzyć pasek taki, jak w "Wiadomościach". Teraz strona już nie działa. Fot. paski-tvp.pl
Takiego rozwoju wydarzeń można było się spodziewać. Zaledwie parę dni działała prześmiewcza strona internetowa pozwalająca na samodzielne stworzenie paska niczym z "Wiadomości" TVP. Dziś strona już nie działa, ale na tym nie koniec – władze TVP rozważają kroki prawne wobec twórcy strony.

"Wobec wykorzystania znaku Telewizji Polskiej oraz wizerunku pracowników dział prawny analizuje czy podjąć kroki prawne wobec twórcy strony" – pisze portal Wirtualnemedia.pl. Co to oznacza? Niewykluczone, że sprawą zajmie się prokuratura, bo w kwestii podśmiewania się z TVP Jacek Kurski poczucia humoru raczej nie ma.

Hit internetu
8 lipca wystartował w internecie tzw. "generator pasków". Na stronie pasek-tvp.pl zamieszczono do wyboru wizerunki czworga prezenterów "Wiadomości" – oprócz Danuty Holeckiej, Krzysztofa Ziemca oraz Michała Adamczyka pojawia się Antoni Trzmiel, który prowadzi poranne wydania programu.

Pod zdjęciem wybranego prezentera można było wpisać taką treść paska, jaką podpowiedziała wyobraźnia. Jedynym ograniczeniem były 42 znaki we wpisie. Strona błyskawicznie stała się popularna i w sieci zaroiło się od humorystycznych pasków.
Krótki żywot strony
Twórca serwisu Patryk Wolak, podpisujący się jako Limera, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl tłumaczył, że zrzeka się odpowiedzialności za memy generowane przez użytkowników. – Serwis działa jedynie jako rodzaj edytora graficznego i nie ma na celu obrażania żadnej osoby czy instytucji – zapewniał. Dziś już stworzona przez niego strona nie działa.
Czy wyjaśnienie twórcy strony wystarczy władzom TVP? To oceni dział prawny w Telewizji Polskiej.


Poczucie humoru prezesa
Przypomnijmy, że to nie pierwszy podobny przypadek. Wiosną prokuratura zajęła się sprawą powiązanej z Nowoczesną satyryczki Klaudii Jachiry za to, że ta zamieściła nagrania z mikrofonem z kostką TVP.
Dochodzenie w tej sprawie powierzono prokuratorowi, który do niedawna był asystentem posła Stanisława Piotrowicza.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...