Służby sprawdzają podejrzany prezent od Putina. Czy piłka dla Trumpa ma podsłuch?

Secret Service sprawdzi piłkę podarowaną Trumpowi przez Władimira Putina.
Secret Service sprawdzi piłkę podarowaną Trumpowi przez Władimira Putina. Fot. Twitter / Gregory Michaelidis
Mieliśmy już "fatalne przejęzyczenie" i próby wybrnięcia Trumpa z zanegowania wpływu rosyjskich hakerów na wynik wyborów w USA w 2016 roku. Teraz do kuriozalnych sytuacji dochodzi sprawa piłki - prezentu do Władimira Putina.

"Ostatecznie gdyby chodziło o mnie, sprawdziłbym piłkę pod kątem umieszczenia w niej podsłuchu i nigdy nie wnosił jej do Białego Domu" – napisał na Twitterze senator Lindsey Graham. Amerykański polityk odniósł się do futbolówki podarowanej Donaldowi Trumpowi przez Władimira Putina na spotkaniu w Helsinkach. – Teraz piłka jest po stronie Ameryki – powiedział wówczas prezydent Rosji.
Piłka, którą Donald Trump miał przekazać swojemu 12-letniemu synowi Barronowi, jest sprawdzana przez służby Secret Service. Jednostki specjalne zapewniają, że to standardowa procedura, która dotyczy wszystkich prezentów otrzymanych przez prezydenta USA.

– "Jestem pewien, że została (piłka) sprawdzona z największą dbałością – powiedział na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa w Aspen, Dan Coats - Dyrektor Wywiadu Narodowego USA.

Spotkanie prezydentów USA i Rosji odbyło się w poniedziałek 16 lipca w Helsinkach. Konferencja zmieniła się w festyn służalczości Trumpa wobec Władimira Putina. POTUS zanegował nawet wpływ rosyjskich hakerów na wynik wyborów w USA w 2016 roku. Trump próbował wytłumaczyć kłopotliwą sytuację przejęzyczeniem.

źródło: Associated Press
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...