"PiS to ludzie prymitywni". Pisarka tłumaczy żart z laleczką voodoo Piotrowicza

Stanisław Piotrowicz nie musi obawiać się zemsty voodoo. Przynajmniej ze strony Marii Nurowskiej.
Stanisław Piotrowicz nie musi obawiać się zemsty voodoo. Przynajmniej ze strony Marii Nurowskiej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta / Facebook
Voodoo, zabobony, czary i gusła. Nic z tych rzeczy nie zagraża Stanisławowi Piotrowiczowi. A przynajmniej ze strony Marii Nurowskiej. Głośny wpis pisarki na Facebooku był po prostu żartem, który nie wszyscy wyłapali. W rozmowie z naTemat Nurowska tłumaczy, o co jej chodziło.


"Jakaś czarownica Voo-doo Nurowska z nieprzytomnym wyrazem twarzy chwali się, że wbija szpilki w kukłę posła Stanisława Piotrowicza z życzeniem udaru/zawału dla niego" – napisała Krystyna Pawłowicz po opublikowaniu posta przez Marię Nurowską.
"Pisarka Marka Nurowska przebiła wszelkie działania protestujących i opozycji totalnej wobec szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, posła Stanisława Piotrowicza. Użyła wobec niego... czarów" – dorzuciła "Fronda".
Chodziło o wpis Marii Nurowskiej, który w czwartek pisarka opublikowała na Facebooku. "Stało się, zrobiłam laleczkę prokuratora Piotrowicza i wbijam w nią szpilki. Jego dni są policzone..." – napisała Nurowska. Porozmawialiśmy z pisarką, by dowiedzieć się, czy po ostrej reakcji obozu PiS na swój post nie obawia się polskiego Salem.
Czy nie boi się Pani, że zostanie spalona w procesie o czary?

Nie, jakoś się nie boję (śmiech).

W każdym razie żadnej laleczki nie ma, prawda?

Ja nie twierdzę, że voodoo nie działa. Są czarownice, które naprawdę mogą zrobić komuś krzywdę. Ja jednak nie mam takiej mocy.

Mimo wszystko post o laleczce voodoo z podobizną Stanisława Piotrowicza zrobił niezłe zamieszanie. Zwłaszcza na portalach sympatyzujących z obecną władzą.

Jestem tym trochę zszokowana, trochę rozbawiona. Właściwie nie wiem, jak się do tego ustosunkować. To był taki mój tajemny kod, którym porozumiewam się ze swoimi przyjaciółmi. To osoby, które właściwie stały się moją rodziną na Facebooku. Wiem, że na bieżąco śledzą moje wpisy, mają do mnie zaufanie. To w pewien sposób zobowiązuje. Czasem pojawiają się takie napięcia, które czasem trzeba rozładować, żeby to wszystko nie wybuchło. I dokładnie to chciałam zrobić - rozładować napięcie.
Wydaje mi się, że w kręgach reprezentowanych choćby przez posłankę Krystynę Pawłowicz Pani post wywołał jeszcze większe napięcie.

No tak, ale strona pisowska to ludzie prymitywni. Cechuje ich brak inteligencji, nie wiem jak to nazwać. Ja zawsze mam dystans do świata. Przeżyłam komunę. Dlatego słowa polityków PiS są dla mnie kalką przemówień wygłaszanych w przeszłości przez Władysława Gomułkę. Wtedy musieliśmy jakoś z tym żyć. Z Rosją, która położyła na nas łapę. Dziś to Polacy Polakom wyrządzają straszną krzywdę.


To, co robi Kaczyński, to nie tylko niszczenie Polski, czy zatracanie jej pozycji w Europie. Co gorsze, on po prostu niszczy ludzi. Wszyscy wyjdziemy z tego poranieni. Nawet ci najbardziej oddani wyznawcy narracji Prawa i Sprawiedliwości. To jest straszne. Kaczyńskiego należy się obawiać, a nie laleczki voodoo.

Eskalacja nienawiści jest dzisiaj naprawdę ogromna.

Właściwie możemy już mówić o dwóch plemionach. To obciąża Kaczyńskiego. Jeśli po śmierci faktycznie czeka nas jakiś sąd ostateczny, prezes PiS będzie dotkliwie ukarany.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO