Agata Młynarska wyszła ze szpitala. Jak teraz będzie wyglądało życie prezenterki?

Agata Młynarska walczyła o życie w szpitalu po tym, jak jej choroba znowu dała o sobie znać.
Agata Młynarska walczyła o życie w szpitalu po tym, jak jej choroba znowu dała o sobie znać. Fot. Screen z Facebooka / Agata Młynarska
Popularna dziennikarka od wielu lat choruje na nieswoiste zapalenie jelit. To właśnie z tego powodu trafiła kilka dni temu na oddział gastrologii w ciężkim stanie. Na szczęście sytuację udało się opanować i Agata Młynarska mogła wyjść ze szpitala. Zdradziła, że teraz czeka ją powrót do pracy.

18 lipca Agata Młynarska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że trafiła do szpitala, gdzie przez cztery dni toczyła walkę o życie. Przewlekła choroba jelit dopadła Młynarską podczas rodzinnych wakacji nad morzem.

– Byłam na krótkim urlopie. Zamieszczałam na Instagramie zdjęcia z mojego pobytu, jak było cudownie i wspaniale. Niestety ostatniego dnia obudziłam się i nie mogłam wstać z łóżka. Dopadł mnie okropny ból brzucha, wymioty. Szybko wróciliśmy więc do Warszawy i do szpitala – powiedziała portalowi plejada.pl.

Młynarska od lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Cronha. – Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, na czym polega ta choroba. Kiedy zamieściłam na Instagramie wpis ze szpitala, mnóstwo osób przyznało się w komentarzach pod moim zdjęciem, że także zmagają się z tym, co ja i wiedzą, przez co przeszłam. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, co można jeść, a czego nie – wyznała.

Powrót dziennikarki do zdrowia wiąże się z powrotem do obowiązków zawodowych. "Choroba w niczym mi nie przeszkodziła. Mam ze sobą komputer, pracuję" – przyznała. Agatę Młynarką będzie można zobaczyć na antenie TVN Style, gdzie poprowadzi program "Ex-tra zmiana".


Choroba
Początki jej choroby sięgają jeszcze czasów, gdy prowadziła program "Świat się kręci" w TVP. W natłoku pracy zbagatelizowała swoje problemy zdrowotne.

Nieswoiste zapalenie jelit to choroby autoimmunologiczne o przewlekłym charakterze, których nie da się całkowicie wyleczyć. Zalicza się do nich wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Leśniowskiego-Crohna, którą zdiagnozowano u Agaty Młynarskiej.

W chorobie Leśniowskiego-Crohna proces chorobowy jest rozległy, często dotyczy różnych fragmentów przewodu pokarmowego, co nie pozwala na przeprowadzenie jednego leczącego zabiegu, jedynie na doraźne opanowanie choroby. 50 tys. osób w Polsce choruje na nieswoiste zapalenia jelit, z czego około jedna czwarta na chorobę Leśniowskiego-Crohna.

źródło: plejada.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...