Desant migrantów na plaży w Hiszpanii. To nagranie pokazuje, co się dzieje, gdy przybija ich łódź

W ciągu jednej doby do brzegów Hiszpanii przybyło około 120 imigratnów z Afryki.
W ciągu jednej doby do brzegów Hiszpanii przybyło około 120 imigratnów z Afryki. Fot. screen ze strony Facebook.com / polsatnews.pl
Desant migrantów z Afryki na plaży wyglądał tak, jakby uchodźcy arabscy ćwiczyli do tej akcji przez wiele miesięcy. Gdy ponton z około 30 osobami przybił do brzegu w Hiszpanii, wszyscy natychmiast się rozbiegli po plaży, by uniknąć aresztowania przez hiszpańską policję.

Hiszpania jest tym krajem europejskim, który jest położony najbliżej wybrzeży Afryki. Tylko w w ciągu jednej doby, od piątku do soboty próbę tę podjęło ponad tysiąc osób, głównie mężczyzn. Jak wygląda końcowy moment tej wyprawy, można zobaczyć na filmie zarejestrowanym przez agencję Reutera.
Cała akcja została sfilmowana od strony morza. Widać ponton z silnikiem motorowym, a na jego pokładzie około 30 osób. Gdy tylko ponton przybił do brzegu, imigranci natychmiast rozbiegli się po plaży, nie oglądając się na wypoczywających na plaży turystów. Wszystko po to, żeby nie wpaść w ręce strażników i policjantów wyłapujących osoby nielegalnie przekraczających granice.

Niemal dokładnie rok temu media obiegł film pokazujący, a jakże, desant imigrantów na hiszpańską plażę. Wówczas też był wielki ponton na kilkadziesiąt osób, które po przybiciu do brzegu rozbiegły się po plaży. Jak widać metody desantowania się nie zmieniły, różnica jest tylko taka, że wówczas film nagrywano od strony plaży.
Jak donosi serwis PolsatNews, tylko w ostatni piątek z afrykańskiego brzegu wypłynęło około 50 łodzi. Większość złapanych imigrantów jest kierowana potem przez straż wybrzeża do Malagi, Almerii, Algeciras, Tarify, a także Jerez i Kadyksu. W tych miastach przygotowano prowizoryczne noclegownie, często na salach gimnastycznych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...