W polskim mieście zamontowano rowery na wynajem. Po dwóch dniach... demolka

Rowery miejskie, które oddano do użytku w Olsztynie, zostały zdemolowane w ciągu dwóch dni.
Rowery miejskie, które oddano do użytku w Olsztynie, zostały zdemolowane w ciągu dwóch dni. fot. Facebook/Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz dostał dużo podziękowań i gratulacji po tym, jak udostępnił rowery miejskie do wypożyczenia. Nic dziwnego, w dużych miastach cieszą się coraz większą popularnością. Pytanie tylko, czy na pewno w Olsztynie była to potrzebna inicjatywa. W ciągu dwóch dni jednoślady zostały tam kompletnie zdemolowane.


"Niestety, niektórzy sprawdzają olsztyński rower także pod względem odporności na demolowanie" – stwierdził Piotr Grzymowicz na Facebooku. Dalej prezydent Olsztyna napisał o zniszczeniach, jakich dokonali wandale.

W 10 rowerach wandale wyrwali kable lub zdemontowali oświetlenie. W trzech zniszczyli uchwyt do smartfon. W dwóch skrzywili przednie koło, w kolejnych dwóch przekręcili kierownicę, manetki do przerzutek. W jednym zaś wyrwano sztycę od siodełka. Olsztynianie zgięli też trzy rowerowe stojaki.

Otrzymuję dużo podziękowań i gratulacji za olsztyński rower miejski. Nie chodzi tylko o sam fakt, że już jest, ale także...

Opublikowany przez Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz Wtorek, 31 lipca 2018
"Trudno to komentować. Wszystkie epitety jakie cisną się na usta, nie kwalifikują się cytowania" – wymownie podsumował Piotr Grzymowicz.

Rowery miejskie cieszą się obecnie w polskich miastach dużą popularnością. Eksplozja nastąpiła jednak dopiero w ostatnich latach. Sześć lat temu redakcja naTemat pytała "czy to chwyci?". Bo początki miejskich jednośladów nigdzie nie były łatwe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"