Roger Waters znowu mówi o polskiej demokracji! Piękny gest w Gdańsku

Roger Waters nie stroni od tematów politycznych. Podczas trasy koncertowej w Polsce zachęca ludzi, żeby walczyć o demokrację i wolne sądy.
Roger Waters nie stroni od tematów politycznych. Podczas trasy koncertowej w Polsce zachęca ludzi, żeby walczyć o demokrację i wolne sądy. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Roger Waters kolejny raz zaangażował się w polityczny spór, który rozdziera Polskę od miesięcy. Podczas koncertu w Gdańsku na telebimie pojawił się napis "konstytucja, konstytucja". Wcześniej takie wsparcie dla starań opozycji Waters okazał podczas koncertu w Krakowie.

Polskie sceny koncertowe powoli zamieniają się w miejsca, na których muzycy z całego świata angażują się w sprawy związane z polską polityką. Swoje poparcie dla opozycji walczącej o poszanowanie zasad demokracji i utrzymanie zasady trójpodziału władzy składał już ze sceny Mick Jagger podczas koncertu Rolling Stones, teraz zaangażował się Roger Waters.
I to dwukrotnie. Pierwszy raz, gdy na telebimie pojawił się napis "konstytucja", był kilka dni temu podczas koncertu w Krakowie. Watersowi to nie wystarczyło, w niedzielę podczas koncertu znów wyświetlono hasło zagrzewające do walki o demokrację.
"Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja" – takie hasła pojawiły się na koncercie w Gdańsku. Roger Waters to muzyk i kompozytor rockowy. Najbardziej znany ze swej kariery w angielskiej grupie rockowej Pink Floyd.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...