PiS pozywa "Gazetę Wyborczą". Partii nie spodobały się artykuły o aferze reprywatyzacyjnej

PiS-owi nie spodobały się artykułu "Gazety Wyborczej" o aferze reprywatyzacyjnej i powiązaniach polityków władzy z podejrzanymi.
PiS-owi nie spodobały się artykułu "Gazety Wyborczej" o aferze reprywatyzacyjnej i powiązaniach polityków władzy z podejrzanymi. Fot. Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość pozywa "Gazetę Wyborczą" za teksty, w których opisano związki obecnych ministrów odpowiedzialnych za służby specjalne – Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika – z Jakubem R., urzędnikiem odpowiedzialnym w stołecznym ratuszu za reprywatyzację. Prawnik partii ma także przyglądać się artykułom, które "ukażą się w przyszłości".


W serii siedmiu tekstów Iwony Szpali i Wojciecha Czuchnowskiego opisane były kulisy powiązań wysoko postawionych polityków Prawa i Sprawiedliwości z ludźmi odpowiedzialnymi za dziką reprywatyzację w Warszawie.

Część z nich opowiadała o znajomości szefów służb specjalnych Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego z Jakubem R., urzędnikiem warszawskiego ratusza, który odpowiadał za stołeczną reprywatyzację, a który obecnie przebywa w areszcie pod zarzutem przyjmowania milionowych łapówek.

W listach wysyłanych z więzienia R. twierdzi, że Wąsik i Kamiński mieli go namawiać do biznesu przy reprywatyzacji, a zyski miały zasilać konto partii.

W imieniu PiS pozew w procesie cywilnym przysłała gdańska kancelaria adwokacka Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy, która od lat reprezentuje zarówno partię, jak i samego Jarosława Kaczyńskiego. Partia żąda od "GW" 30 tysięcy złotych na cele charytatywne i przeprosin.
Warto dodać, że złożenie pozwu cywilnego przez partię, a nie przez konkretne osoby, pozwala na opłacenie kosztów pieniędzmi... podatników.

źródło: wyborcza.pl

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!